PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

source:http://www.breakingodisha.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ନୂଆ ମୁହଁ ସହ ଦଳ ଡେଇଁ ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ଚେହେରା ବାଜି ମାରିନେଲେ । ବିଜେପି ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଥିବା ୩ ଲୋକସଭା ସହ ୧୧ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନୂଆ ଚେହେରା ଟିକେଟ ହାତେଇଛନ୍ତି । କେବଳ ଆଠଗଡ଼ ଓ ଆଠମଲକି୍ଲରେ ଦଳ ପୁରୁଣା ମୁହକୁଁ ଭରସା କରିଛି । କେବଳ ଜଗତସିଂହପୁର ଲୋକସଭା ସହ ଚମ୍ପୁଆ, ଭୋଗରାଇ, ନିଆଳି, ବସ୍ତା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା଼ ବିଧାନସଭା ସିଟି ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ବାକି ଅଛି । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଜାରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଅନୁସାରେ, ଭେଟେରାନ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏଥର ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ । ଗତଥର ସେ ମହାକାଳପଡ଼ା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ଏଥର କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ନିଜ ଆସନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ।

ବିଜୟ ବିଜେଡିର ଭେଟେରାନ ବେଦପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ଲଢ଼େଇ କରିବେ । କଟକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୨୦୧୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିବା ସିନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉତ୍ତର ଆସନରୁ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚିହ୍ନରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ । ଭଦ୍ରକ ସାଂସଦ ଅର୍ଜୁନ ସେଠୀ ବିଜେଡି ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସେଠୀଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ଏଠାରେ ଅଭିମନ୍ୟୁ କଂଗ୍ରେସର ମଧୁମିତା ସେଠୀ ଓ ବିଜେଡିର ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ । ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଅମୀୟ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ମୟରୂଭଞ୍ଜ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଇଂ. ବିଶେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।

ପୁରୀର ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ତଥା ବିଜେଡି ନେତା ଜୟନ୍ତ ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଜେଡି ଛାଡିବା ପରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ପୁରୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ନୀଳଗିରିର ବିଧିାୟକ ସୁକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସୁକାନ୍ତ ବିଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତଳେ ଯୋଗ ଦେଇଥେିଲ । ସେହଭଳି ଆନନ୍ଦପୁର ଆସନରୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ପାଇ ମଧ୍ୟ ପରେ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇ ଭାଗିରଥୀ ସେଠୀ ଟିକେଟ ନେବା ପରେ ବିଜେପି ସେଠାରେ ଆଲୋକ ସେଠୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ବିଜୟ ପ୍ରଧାନ, ରାଇରଙ୍ଗପୁରରେ ନବଚରଣ ମାଝୀ, ମୋରଡ଼ାରେ ଡ.କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ଭାଗିରଥୀ ପଧ୍ରାନ, ବାଙ୍କିର ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପାଢୀ଼, ଆଠଗଡେ଼ର ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର ରାୟ ବିଜେପିରୁ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର