ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ନୂଆ ମୁହଁ ସହ ଦଳ ଡେଇଁ ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ଚେହେରା ବାଜି ମାରିନେଲେ । ବିଜେପି ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଥିବା ୩ ଲୋକସଭା ସହ ୧୧ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନୂଆ ଚେହେରା ଟିକେଟ ହାତେଇଛନ୍ତି । କେବଳ ଆଠଗଡ଼ ଓ ଆଠମଲକି୍ଲରେ ଦଳ ପୁରୁଣା ମୁହକୁଁ ଭରସା କରିଛି । କେବଳ ଜଗତସିଂହପୁର ଲୋକସଭା ସହ ଚମ୍ପୁଆ, ଭୋଗରାଇ, ନିଆଳି, ବସ୍ତା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା଼ ବିଧାନସଭା ସିଟି ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ବାକି ଅଛି । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଜାରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଅନୁସାରେ, ଭେଟେରାନ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏଥର ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ । ଗତଥର ସେ ମହାକାଳପଡ଼ା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ଏଥର କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ନିଜ ଆସନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ।

ବିଜୟ ବିଜେଡିର ଭେଟେରାନ ବେଦପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ଲଢ଼େଇ କରିବେ । କଟକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୨୦୧୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିବା ସିନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉତ୍ତର ଆସନରୁ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚିହ୍ନରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ । ଭଦ୍ରକ ସାଂସଦ ଅର୍ଜୁନ ସେଠୀ ବିଜେଡି ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସେଠୀଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ଏଠାରେ ଅଭିମନ୍ୟୁ କଂଗ୍ରେସର ମଧୁମିତା ସେଠୀ ଓ ବିଜେଡିର ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ । ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଅମୀୟ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ମୟରୂଭଞ୍ଜ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଇଂ. ବିଶେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।

ପୁରୀର ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ତଥା ବିଜେଡି ନେତା ଜୟନ୍ତ ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଜେଡି ଛାଡିବା ପରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ପୁରୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ନୀଳଗିରିର ବିଧିାୟକ ସୁକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସୁକାନ୍ତ ବିଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତଳେ ଯୋଗ ଦେଇଥେିଲ । ସେହଭଳି ଆନନ୍ଦପୁର ଆସନରୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ପାଇ ମଧ୍ୟ ପରେ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇ ଭାଗିରଥୀ ସେଠୀ ଟିକେଟ ନେବା ପରେ ବିଜେପି ସେଠାରେ ଆଲୋକ ସେଠୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ବିଜୟ ପ୍ରଧାନ, ରାଇରଙ୍ଗପୁରରେ ନବଚରଣ ମାଝୀ, ମୋରଡ଼ାରେ ଡ.କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ଭାଗିରଥୀ ପଧ୍ରାନ, ବାଙ୍କିର ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପାଢୀ଼, ଆଠଗଡେ଼ର ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର ରାୟ ବିଜେପିରୁ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଜେପି ସାଂସଦଙ୍କ ଦାବି: ଟିଏମସିର ୬୨ ବିଧାୟକ ଆମ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଭାଙ୍ଗିଯିବ ମମତା ସରକାର

ଯୋଗୀ କହିଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାମ ହେବ ‘ଭାଗ୍ୟନଗର’, ଓଓ୍ଵେସି କହିଲେ ନାମ…

ରାଜନୀତିରେ ପୁଣି ପାଦ ରଖିବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକର, ଆସନ୍ତାକାଲି ଶିବସେନାରେ ହେବେ ସାମିଲ୍‌…

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ମମତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା: ଦକ୍ଷିଣ କୁଚବିହାର ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, ବିଜେପିରେ ମିଶିବାକୁ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମିହିର

ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରେ କିଏ? କଂଗ୍ରେସ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ କମଲନାଥ, ବେଣୁଗୋପାଳ ଓ ଗେହଲଟ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକୁ ବାଛିବେ ସୋନିଆ