ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିମାଳୟ ଅଭିଯାନର ଫ୍ଲାଗ୍‌ ଅଫ୍‌ କଲେ କ୍ରୀଡ଼ା ସଚିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୦/୯ : ଚତୁର୍ଥ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିମାଳୟ ଅଭିଯାନ ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଏଭରେଷ୍ଟ୍‌ ଆରୋହୀ ଗଣେଶ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏଥର ୧୫ ଜଣ (୧୦ ବାଳକ ଓ ୫ ବାଳିକା) ଏହି ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଜି କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବସେବା ସଚିବ ବିଶାଳ ଦେବ ଏହି ଯାତ୍ରାର ଫ୍ଲାଗ୍‌ ଅଫ୍‌ କରି ଦଳକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ ।

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍‌ ଆଡଭେଞ୍ଚର ପାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ର ଟେକ୍‌ନିକାଲ ସହଯୋଗରେ ୨୦୧୬ ମସିହାରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି । ଦୁଇ ସ୍ତରୀୟ ଚୟନ ଶିବିର ପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଦଳ ଚୟନ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏଭରେଷ୍ଟ୍‌ ଆରୋହୀ ଗଣେଶ ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇ ମାଉଣ୍ଟ ଷ୍ଟକ୍‌ କାଙ୍ଗ୍‌ରୀ ଆରୋହଣ କରିବେ।

ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏହି ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ମୋଟ୍‌ ୯୨ ଜଣ ଦରଖାସ୍ତ ଆହ୍ୱାନ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୫ ଜଣ ଚୟନ ହୋଇଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


IPL-2020: ଆଜି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର

ରାଜ୍ୟରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଆଉ ୧୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୧୯୬କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଦିନକରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯୧୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ‌ ଚିହ୍ନଟ: ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ଡେଇଁଲା

୨୦୨୧ରେ ୨୯ ଦିନ ସରକାରୀ ଛୁଟି, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୯ଟି ଛୁଟି ବେକାର ଯିବ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବନ୍ୟା ପ୍ରପୀଡ଼ିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ନବୀନ: ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆଇପିଏଲରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଲେ ଆହତ ବ୍ରାଭୋ