PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯ ତାରିଖରୁ ବନ୍ଦ ରହିବ ସବୁ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ଦାସ
  • ||
  • କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ଏସ୍ଆରସି- କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବେ କୁମ୍ଭମେଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣାରେ ୩ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ , ୨ ଜଣ ଯୁବକ ଓ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରରେ ଆଜି ୯ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ, ସବୁ ସହରରେ ପୁଲିସର କଡ଼ାକଡ଼ି ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ
  • ||
  • ବିଷ ପିଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କର ଭଦ୍ରକରୁ କଟକ ଯିବା ବାଟରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ନିକଟରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୪୫୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ, କ୍ୱାରେନଣ୍ଟାଇନ୍ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୯୧, ଲୋକାଲ୍ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ୩୬୦ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ସହଯୋଗ କରାଯାଉ – ନବୀନଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍‌ ପରିସ୍ଥିତି ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିବେ ସମୀକ୍ଷା , ରାତି ୮ଟାରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ମୋଦି , ଟିକାକରଣ ନେଇ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି ସମୀକ୍ଷା , ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ରହିବେ ଉପସ୍ଥିତ
  • ||
  • ଆସିକାରୁ ପୋଲସରା ଯାଉଥିବା ମିନି ବସ୍ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ନିକଟରେ ଓଲଟି ପ୍ରାୟ ୧୦ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁଲିସ୍‌ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶିଙ୍କ ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍ – ଆଜି ରାତି ୯ଟାରୁ ଟ୍ୱିନ୍‌ ସିଟିରେ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ , କଟକଣା ପାଳନ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌ ଟିକାର ଅଭାବ ନାହିଁ – ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ, ଚା’ ପିଉଥିଲା ବେଳେ ହଠାତ ଟଳି ପଡିଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ଗାଁ ବନ୍ଧରେ ବୁଡ଼ି କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ପାରଦୀପ: ପାରଦୀପ ମାଛଧରା ବନ୍ଦରରୁ ମାଛ ଧରା ଡଙ୍ଗା ଚୋରି, ଡଙ୍ଗା ଥିଲା ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଟକ: ନୂଆପାଟଣା ବାଲିଘାଟକୁ ନେଇ ଏନଜିଟିଙ୍କ କଡା ଆଦେଶ, ଯେଉଁ ଏସ୍କାଭେଟରରେ ବାଲି ଖନନ ହୋଇଥିଲା ସେ ସବୁ ମେସିନକୁ ଜବତ କର
  • ||
  • କଟକ: ରେଭେନ୍ସାରେ ପୁଣି ଧାରଣା ଦେଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ହଷ୍ଟେଲ ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ଗୁମା ଘାଟିରେ ଅଘଟଣ, ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୪ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବେପାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ କିଲୋ ଓଜନର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର କଲା ଏସଟିଏଫ୍
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରୁ ଝିରପାଣି ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାଉରକେଲା ପ୍ରବେଶ ପଥକୁ ସିଲ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||

ବାଇକ୍ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ବିଏନ୍ ତିଓ୍ବାରୀ ଗିରଫ, ନିଜ ଟିଭିରେ ମିଛରେ ପ୍ରଚାର କରି ଠକି ନେଇଥିଲେ ୩୫୦୦ କୋଟି

https://www.bhaskar.com/

ନୋଏଡା,୨୬।୨: ବାଇକ୍ ବୋଟ୍ କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ୩୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଏନ୍ ତିଓ୍ବାରୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଗିରଫ। ତିଓ୍ବାରୀଙ୍କ ଉପରେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେ, ସେ ନିଜର ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲରେ ବାଇକ୍ ବୋଟର ନକଲି  ପ୍ରଚାର କରି ନିବେଶକଙ୍କୁ ଫଶାଇବାର ଧନ୍ଦା କରୁଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲରୁ ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ୨୦୧୮ରେ ଦାଦ୍ରୀ କମ୍ପାନୀ ହେଡ୍ ଅଫିସର ଉଦଘାଟନ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇ ମାସ ହେବ ଏସଟିଏଫ ଟିମ୍ ତା’ଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ଥିଲା। ମିରଟର ତରଭେନ୍ଦ୍ର ମଲିକ୍ କହିଛନ୍ତି, ଦାଦ୍ରୀ କୋଟ୍ ଗାଁ​‌ରେ ଥିବା କମ୍ପାନୀର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପରେ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବର ଲଗାଇ ନିବେଶକମାନେ ୬୨,୧୦୦ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ଦାନ କରିଥିଲେ। ରକ୍ତକୁ ମଧ୍ୟ ତା’ ପରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସଞ୍ଜୟ ଭାଟି ବିଏସପି ନେତା, ଯିଏକି ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ନଗର ଲୋକସଭାର ପ୍ରଭାରୀ ଥିଲେ ସେ ହିଁ କମ୍ପାନୀର ଡାଇରେକ୍ଟର ଥିଲେ, ଯିଏକି ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ନିବାସୀ ବିଏନ୍ ତିଓ୍ବାରି ନୋଏଡାରେ ରହି ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲ ଚଳାଇଥିଲେ। ସେହି ଚ୍ୟାନେଲରେ ବାଇକ ବୋଟର ଯୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ନୋଏଡାରୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ମିରଟରେ ରହୁଥିବା ଅଜିତ ସିଂ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଚ୍ୟାନେଲର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିଲା। ବାଇକ୍ ବୋଟରେ ନିବେଶ କରାଯାଇଥିବା ଟଙ୍କାରୁ ଚ୍ୟାନେଲର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସଞ୍ଜୟ ଭାଟି ୨୦୧୦ରେ କମ୍ପାନୀର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଓ ୨୦୧୮​‌ରେ ବାଇକ୍ ବୋଟ ସ୍କିମ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ସ୍କିମ୍ ଅନୁସାରେ ବାଇକ୍ ଟାକ୍ସି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଅନୁସାରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ୬୨୨୦୦ ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରାଯାଇଥିଲା। ନିବେଶ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇନଥିଲା। ପରେ ସଞ୍ଚାଳକ ଜଣକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ, ଲୋକମାନେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଦାଦ୍ରି କୋତଓ୍ବାଲି ଏରିଆର କୋଟ୍ ଗାଁରେ ବାଇକ୍ ବୋଟର ମୁଖ୍ୟ ଅଫିସ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା। ବାଇକ୍ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ନୀତି ସମାନାକୁ ଆସିବା ପରେ ନିବେଶକଙ୍କୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ଚେକ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା।