PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ନେଇ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ଜାରି କଲେ ପୁରୀ ଏଡିଏମ
  • ||
  • କଟକ: ମାତା ମଠ ନିକଟରେ ସିଲଭରସିଟି ବୋଟିଂ କ୍ଲବର ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: କାର୍ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା : କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲା ଯୁବ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ: ଶାବକ ବାରହା ଢ଼ୁଡ ପୁଣି ନିଖୋଜ, ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ମାଆ କୁନ୍ତଳାଙ୍କ କୋଳକୁ ଫେରିଥିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିମସାରରେ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ କୋଭିଡ ମୁକାବିଲା ସମୀକ୍ଷା, ବୁର୍ଲାରେ ମୋଟ୍ ୫୨୫ ଶଯ୍ୟା କୋଭିଡ ହସପିଟାଲ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ନିଆଳି: ବାଲିକୁଦା ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ଲୋକ ଆଣିଲେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ୩ଦିନ ଧରି ଏହି ଯୁବକ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ମେଲଚ୍ଛାମୁଣ୍ଡା : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧ ଆଇ.ଟି.ଆଇ. ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରିଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବିଦ୍ୟୁତଘାତରେ କେବୁଲ ଅପେରେଟର ମୃତ୍ୟୁ। ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟରେ ଚଢ଼ି କେବୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ ବିଏମ୍‌ସିର କଟକଣା, ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆସିବ ଏସ୍‌ଓପି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ବାୟୋପିକ୍‌ ଲଢ଼େଇ: ‘ଠାକ୍‌ରେ’ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିବ କି ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ?

source:www.ibtimes.co.in

କିଏ ମାରିବ ବାଜି । କାହାର ହେବ ଜିତାପଟ । ଏନେଇ ଆଗୁଆ ଅଙ୍କକଷା ସରିଛି । ଆଜି ବଲିଉଡରେ ଦୁଇଟି ବାୟୋପିକ୍‌ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରୁଛି । କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଝାନ୍‌ସୀ ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈଙ୍କ ଜୀବନୀ ଆଧାରିତ ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା: ଦ କୁଇନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଝାନ୍‌ସୀ’ ଏବଂ ନୱାଜୁଦ୍ଦିନ୍‌ ସିଦ୍ଦିକୀଙ୍କ ଅଭିନୀତ ବାଲାସାହେବ ଠାକ୍‌ରେଙ୍କ ଆତ୍ମଜୀବନୀ ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଠାକ୍‌ରେ’ । ପ୍ରଯୋଜନା ସଂସ୍ଥା ଚାହୁଁଥିଲା ‘ଠାକ୍‌ରେ’ ଏକାକୀ ରିଲିଜ୍‌ ହେଉ, କିନ୍ତୁ ପିଛା ଛାଡ଼ି ନଥିଲା ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ । ଶେଷରେ ଆଗ ପଛ ନହୋଇ ଏକାବେଳେ ରିଲିଜ୍‌ ହେଉଛି ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ । ଟ୍ରେଡ୍‌ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସୁମିତ୍‍ କାଦେଲଙ୍କ ମତ ପ୍ରଥମ ଦୁନି ଭଲ ବେପାର ହେବ । ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ଦେଶର ୩ହଜାର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେବ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଦିନ ୧୫ରୁ ୨୦କୋଟିର ବେପାର କରିବ । ସେହିପରି ‘ଠାକ୍‌ରେ’ ଦେଖିବାକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଭିତରେ ଭାରି ଉତ୍ସାହ । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି, ପୂରା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପୁଣି ଥରେ ପରଦାରେ ‘ଠାକରେ’ଙ୍କ ରାଜ୍‌ ଚାଲିବ । ଫିଲ୍ମଟି ପ୍ରଥମ ଦିନ ୯ରୁ ୧୦କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବ । ବିଶେଷ କରି ୨୬ ଜାନୁଆରୀରେ ଦୁଇଟି ଯାକ ଫିଲ୍ମ ଭଲ ବେପାର କରିବ ।
ଉଭୟ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣରୁ ପ୍ରମୋସନ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛି । ବେଶି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’କୁ ନେଇ । ୧୨୫କୋଟି ବଜେଟ୍‌ର ଏହି ଫିଲ୍ମର ଅବଧି ୧୪୮ମିନିଟ୍‌ ରହିଛି । ହିନ୍ଦୀ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ତାମିଲ ଭାଷାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ୫୦ଟି ଦେଶରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେଉଛି । ଏହାର ସଙ୍ଗୀତ ସଂଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଶଙ୍କର-ଏହସାନ-ଲୟ । ମୋଟ୍‌ ୮ଟି ଗୀତ ରହିଛି । ଫିଲ୍ମରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ୍‌ ଅତୁଲ କୁଲକର୍ଣ୍ଣି, ଡ୍ୟାନି, ଅଙ୍କିତା ଲୋଖାଣ୍ଡେଙ୍କ ଭଳି କଳାକାର ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାର କାହାଣୀ ଝାନ୍‌ସୀ ରାଣୀଙ୍କ ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ଇଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ୧୮୫୭ର ଲଢ଼େଇକୁ ଦେଖାଯାଇଛି । ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା କ୍ରିଶ ଦେଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କଙ୍ଗନା । ସେହିପରି ଅଭିଜିତ୍‌ ପନ୍‌ସେଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ବାଲାସାହେବ ଠାକ୍‌ରେଙ୍କ ଜୀବନୀ ଆଧାରିତ ଦ୍ୱିଭାଷୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଠାକ୍‌ରେ’ । ବାଲାସାହେଙ୍କ ୯୩ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ଫିଲ୍ମଟି ରିଲିଜ୍‌ ହେଉଛି । ବାଲାସାହେବଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ନୱାଜୁଦ୍ଦିନ ସିଦ୍ଦିକୀ ଅଭିନୟ କରିଥିବାବେଳେ ଅମ୍ରିତା ରାଓ ମୀନା ତାଇ ଠାକ୍‌ରେ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୪ଟି ଗୀତ ରହିଛି । ରୋହନ-ରୋହନ ଏବଂ ସନ୍ଦୀପ ଶିରୋଦକର ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଫିଲ୍ମଟି ମରାଠୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଯୋଜନା ସଂସ୍ଥା ଏହାର ସିକ୍ୱେଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ତାମିଲ ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଫିଲ୍ମକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଥିବା ସଂଳାପ ‘ଉଠାଓ ଲୁଙ୍ଗି ବଜାଓ ପୁଙ୍ଗି’ କିଭଳି ଦକ୍ଷିଣଭାରତ ପ୍ରତି ନକରାତ୍ମକ ଭାବନାର ପ୍ରମାଣ ଦେଉଛି ତାହା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମହିମାମଣ୍ଡିତ କରିବାକୁ ଯାଇ ଗୋଟିଏ ଜାତିକୁ ଗାଳି କରି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଏବଂ ତା’ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ । ଯାହା ବି ହେଉ, ରିଲିଜ୍‍ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ କିଏ ହିଟ୍‌ ହେଉଛି ଆଉ କିଏ ଫ୍ଲପ୍‌ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର