PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତୁଟିଲା ବିଜେଡିର କନ୍ଦଳ, ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ରାଜି ହେଲେ ସିପ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୦/୪:  ଅନେକ ଟ୍ୱିଷ୍ଟ ପରେ ଶେଷରେ ବିଜେଡିର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କନ୍ଦଳରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପଡିଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ପ୍ରତ୍ଯାହାର ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ୍ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସିପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଭୁଲି ଏକାଠି କାମ କରିବୁ । ସିପ୍ରାଙ୍କ ସହିତ ବିଧାୟକ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ତରାଇ ମଧ୍ଯ ଟିକେଟ ନପାଇବାରୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି ନବୀନ ନିବାସରେ ତାଙ୍କର ମଧ୍ଯ ମାନ ଭଞ୍ଜନ ହୋଇଥିଲା । ସମସ୍ତେ ଅସନ୍ତୋଷ ଭୁଲି ଦଳ ପାଇଁ କାମ କରିବୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ୍ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନାମାଙ୍କନ କରିଥିଲେ ସିପ୍ରା । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସିପ୍ରା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଇଛା ଥିଲା ତେବେ ଦଳ ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମାନି ସିଃସର୍ତ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗକୁ ଶଶିଭୂଷଣ ବିଧାୟକ ରହିଲେ ବି ସେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ରହିବେ ଏବଂ ବିଧାୟକ ନରହିଲେ ବି ବିଧାୟକ ଭଳି ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବେ ।  ଶଶି ଭୂଷଣଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବା ପରେ ସେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭାରୁ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ଗତକାଲି ସେ ନାମାଙ୍କନ କରିବା ସହିତ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା କରିଛି କହି ଦଳ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର