PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ବରିଷ୍ଠ ଅଲୋଡ଼ା… କନିଷ୍ଠଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨୬ା୩(ଏଜେନ୍ସି): ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଅଧିକରୁ ଅଧକି ଆସନ ପାଇ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୁଣ ିସରକାର ଗଢ଼ବିାକୁ ପ୍ରାଣପଣେ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି ବିଜେପି । ଏଥିପାଇଁ ଭିନ୍ନ ରଣନୀତି ଆପଣାଇଛି । ରଣନୀତିର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ସ୍ୱରୂପ ବିଜେପି ଏହାର ବରିଷ୍ଠତମ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଉନଥିବା ବେଳେ ଲୋକପ୍ରିୟ କନିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର୍‌ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ବିଜେପି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଏଥର ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍‌ ମିଳିଛି । ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି । ବିଜେପିର ଯୁବନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଜେପି ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଖୁସିରେ ସେ ଆତ୍ମହରା ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ନିଜ ଖୁସି ଜାହିର କରିଥିଲେ । ‘ଓଏମ୍‌ଜି, ଓଏମ୍‌ଜି’ ଲେଖି ସେ ବିଜେପିର ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି, ତାହା ସେ ନିଶ୍ଚିତ ପୂରଣ କରିବେ । କଠିନରୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ସେ ଏହି ଆସନରେ ଦଳକୁ ଜିତାଇବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ପରେ
ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସେ ନିଜ ଫଲୋଅର୍‌ଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ମେସେଜ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦକ୍ଷିଣରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅନନ୍ତ କୁମାର ସାଂସଦ ଥିଲେ ।

ମୁଁ ନିସ୍ତବ୍ଧ: ତେଜସ୍ୱିନୀ
ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅନନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତେଜସ୍ୱିନୀ ଅନନ୍ତକୁମାର ଆଶା ରଖିଥିଲେ । ଦଳରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ବେଶ୍‌ ଦବ୍‌ଦବା ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ଥିଲେ । ତା’ଛଡ଼ା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦକ୍ଷିଣରେ ମଧ୍ୟ ସେ ସାଂସଦ ଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ନର୍ବିାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ବିଜେପି ସୁଯୋଗ ଦେବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ରଖିଥିଲେ । ଏମିତି କି ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆଶା ରଖିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଶେଷରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ତେଜସ୍ୱୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରଛି ।ି ଏହ ିଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣବିା ପରେ ତେଜସ୍ୱିନୀ ନିସ୍ତବ୍ଧ ଓ ମର୍ମାହତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ବିଜେପିର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଳ ତାଙ୍କୁ ନୁହେଁ, ବରଂ ବିଜେପିର ଅନେକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ଦେଇଛ ।ି ତେବେ ସେ କହଛିନ୍ତ,ି ତଥାପି ଦଳର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମୁଁ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର