PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର କହିଲେ ‘ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’, କିନ୍ତୁ ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଏଭଳି ଉତ୍ତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯୋରଦାର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ଶନିବାର ବିଜେପିର ଆଇଟି ସେଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ପାଇଁ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା।  ପରିସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଗଲା ଯେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡଓ୍ବାଇଡ୍ #MainBhiChowkidar ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଜାରି ରହିଛି। ବିଜେପି ପ୍ରାୟ ସବୁ ନେତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେଭଳି ବିଜେପିର ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ଟ୍ବିଟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ବିଟ ପରେ ଜଣେ ବଲିଉଡ ଆକଟ୍ରେସ୍ ଏଭଳି କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ  ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ନିଜର ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ବିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ ‘ ମୁଁ #MainBhiChowkidar କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଜଣେ ନାଗରିକ ହିସାବରେ ଭାରତକୁ ଭଲ ପାଉଛି। ମୁଁ ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର, ମଇଳା, ଦାରିଦ୍ରତ୍ୟା ଓ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ହଟାଇବାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚେଷ୍ଟା କରିବି ଓ ଏକ ନୂଆ ଭାରତ ଗଠନ କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବି। ଯାହା ମଜବୁତ, ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସମୃଦ୍ଧ ହେବ।’

ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଣୁକା ସାହାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ବିଟ୍ ଉପରେ ରିପ୍ଲାଇ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଯଦି ଆପଣ ଚୌକିଦାର ତେବେ କୌଣସି ମହିଳା ସୁରକ୍ଷିତ ନାହାଁନ୍ତି।’ ରେଣୁକା ସାହାନେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗରେ ଲେଖିଛନ୍ତି  #BesharmiKiHaad@IndiaMetoo ର ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ  #Metoo ଅଭିଯାନରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କୁ ବୈଦେଶିକ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଆକବରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ଯୌନଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଆକବରଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର