PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର କହିଲେ ‘ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’, କିନ୍ତୁ ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଏଭଳି ଉତ୍ତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯୋରଦାର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ଶନିବାର ବିଜେପିର ଆଇଟି ସେଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗର କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ପାଇଁ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା।  ପରିସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଗଲା ଯେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ବରଂ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡଓ୍ବାଇଡ୍ #MainBhiChowkidar ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଜାରି ରହିଛି। ବିଜେପି ପ୍ରାୟ ସବୁ ନେତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେଭଳି ବିଜେପିର ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ଟ୍ବିଟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ବିଟ ପରେ ଜଣେ ବଲିଉଡ ଆକଟ୍ରେସ୍ ଏଭଳି କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ  ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବର ନିଜର ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ବିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ ‘ ମୁଁ #MainBhiChowkidar କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଜଣେ ନାଗରିକ ହିସାବରେ ଭାରତକୁ ଭଲ ପାଉଛି। ମୁଁ ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର, ମଇଳା, ଦାରିଦ୍ରତ୍ୟା ଓ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ହଟାଇବାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚେଷ୍ଟା କରିବି ଓ ଏକ ନୂଆ ଭାରତ ଗଠନ କରିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବି। ଯାହା ମଜବୁତ, ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସମୃଦ୍ଧ ହେବ।’

ଆକବରଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେଣୁକା ସାହାନେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ବିଟ୍ ଉପରେ ରିପ୍ଲାଇ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଯଦି ଆପଣ ଚୌକିଦାର ତେବେ କୌଣସି ମହିଳା ସୁରକ୍ଷିତ ନାହାଁନ୍ତି।’ ରେଣୁକା ସାହାନେ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗରେ ଲେଖିଛନ୍ତି  #BesharmiKiHaad@IndiaMetoo ର ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ  #Metoo ଅଭିଯାନରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ବିଜେପି ନେତା ଏମଜେ ଆକବରଙ୍କୁ ବୈଦେଶିକ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଆକବରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ଯୌନଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଆକବରଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର