ଦିନେ ବିଧାନସଭାରେ ବିଧାୟକ ଦେଖୁଥିଲେ ପର୍ଣ୍ଣ ଭିଡିଓ, ଆଜି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବଡ଼ ପଦବୀ ପଛରେ କି ରହସ୍ୟ ରହିଛି ଜାଣନ୍ତୁ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୨୭।୮: ଏହି ବିଧାୟକ ବାବୁ ଜଣକ ଦିନେ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖୁଥିବାବେଳେ ଧରା ପଡ଼ିଥିଲେ। ଆଜି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଏସ୍ ୟେଦ୍ୟୁରପ୍ପା ତାଙ୍କୁ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହିତ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ ଦିଆଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗୋବିନ୍ଦ କାରାଜୋଲ, ଅଶ୍ୱଥ ନାରାୟଣ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଭାଡି।

ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଭାଡିଙ୍କ ନାଆଁରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ବିଧାୟକ ଯିଏ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଥିଲେ। ୨୦୧୨ରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଭାଡିଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ବିଧାୟକ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଥିଲେ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଭାଡିଙ୍କୁ କାହିଁକି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଏସ୍ ୟେଦ୍ୟୁରପ୍ପା ନିଜ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବି ଜଣେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଏମପି ରେଣୁକାଚାର୍ଯ୍ୟନ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଭାଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ବିଧାୟକ କିମ୍ବା ବିଧାନ ପରିଷଦକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇ ନଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କୁ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ମିଳିଛି। ତେବେ ସେ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ୍ ମେଣ୍ଟ ସରକାରର ପତନ ପଛରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ସ୍ବରୂପ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଦିଆଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

 

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କଡା ନିୟମ: ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ କଲେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା, ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ…

ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରବଳ ଶୀତ, ଜାଣନ୍ତୁ ‘ଲା ନିନା’ ଓ ’ଏଲ ନିନୋ’ର କ’ଣ ରହିଛି ପ୍ରଭାବ?

ପାକିସ୍ତାନରେ କାଶ୍ମୀର ବିଷୟରେ ଲାଇଭ୍‌ ବେଳେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ହାକର୍‌ ବଜାଇଲେ ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କ ଭଜନ

ଆଖି ବିନ୍ଧା ହେବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲ ପହଁଞ୍ଚିଲେ ମହିଳା, ଡାକ୍ତର ବାହାର କଲେ ୨୦ଟି ଜୀଅନ୍ତା ପୋକ

୬୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ ଜଣାଶୁଣା ଓକିଲ ହରୀଶ ସାଲଭେ, ICJରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଲଢିଥିଲେ କୁଳଭୂଷଣ ମାମଲାର ରାୟ…

ବିଏସ୍‌ପିର ୭ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କଲେ ମାୟାବତୀ, କହିଲେ- ଏସପିକୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ପଛେଇବି ନାହିଁ