ଜାରି ହେଲା ବିଜେପିର ନୂଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ବିଜେପୁରରୁ ସନତ ଗଡତିଆ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ବିଜେପି ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଜାରି କରିଛି । ସୋମବାର ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ବାଚନ ସମିତିର ବୈଠକ ପରେ ପାର୍ଟି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏହି ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିଛି । ପାର୍ଟି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ବୈଠକରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ରାଜନାଥ ସିଂହ, ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ, ନିତିନ ଗଡକରି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ବୈଠକ ପରେ ଦଳ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନବମ ତାଲିକା ଜାରି କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୪ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି । ଲିଷ୍ଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୨, ଆସାମ ଓ ୟୁପିର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ସନତ ଗଡତିଆଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ଦଳ ।

ନମବ ତାଲିକାରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୨ ସିଟରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ତେଜସ୍ୱୀ ସୂର୍ଯ୍ୟା ଏଲଏସ ଓ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଗ୍ରାମୀଣ ସିଟରୁ ଅଶ୍ୱନ୍ତ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଦଳ ଓଡିଶା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିଜ ଚତୁର୍ଥ ତାଲିକାରେ ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ସନତ ଗଡତିଆଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ବିଜେପୁର ଆସନ ପାଇଁ ସନତ ଗଡତିଆ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସନତ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ କଂଗ୍ରେସର ରିପୁନାଥ ସେଠଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ବିଜେପି ଏପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାରାଣାସୀରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ଗାନ୍ଧୀନଗରରୁ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ ଅଛି । ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ପୁଣି ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ର ପୁରୀରୁ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ।