ଗୁଗୁଲରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଖର୍ଚ୍ଚ; ବିଜେପି ଶୀର୍ଷ, କଂଗ୍ରେସ ଷଷ୍ଠ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪ା୪(ଏଜେନ୍ସି): ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି । ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଗୁଲ୍‌ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ୮୩୧ଟି ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ୩.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଗୁଗୁଲ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଶାସକ ବିଜେପି ସର୍ବାଧିକ ୧.୨୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ଏହା ସର୍ବାଧିକ ୫୫୪ଟି ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଛି । ଗୁଗୁଲ୍‌ରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ମୋଟ ବିଜ୍ଞାପନ ଖର୍ଚ୍ଚର ଏହା ୩୨% ହେବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ମାତ୍ର ୧୪ଟି ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦଳ ୫୪,୧୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ମୋଟ ଖର୍ଚ୍ଚର ଏହା ୦.୧୪% ହେବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ୧୦୭ ଗୁଗୁଲ୍‌ ବିଜ୍ଞାପନରେ ୧.୦୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଲାଗି ୪୩ ବିଜ୍ଞାପନରେ ୨୬,୪୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ପମ୍ମି ସାଇ ଚରଣ ରେଡ୍ଡୀ ତାଲିକାର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ୍‌ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି)କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ପ୍ରମାନ୍ୟ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି କନ୍‌ସଲ୍‌ଟିଂ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍‌ କନ୍‌ସଲ୍‌ଟିଂ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ତାଲିକାର ଯଥାକ୍ରମେ ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଦେଶର ସୀମାରେ ବଡ଼ ବିପଦ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି – ସେନା ମୁଖ୍ୟ

କରୋନା ଟିକା ଆସିବାର ତିନିରୁ ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବେ ଏହି ରାଜ୍ୟର ସରକାର

ନକଲି ରେଳ ଟିକେଟକୁ ସାବଧାନ- ମାତିଛନ୍ତି ଏ ପ୍ରକାରର ଦଲାଲ

ଶୋଇଥିବା ନିରୀହ ପୁଅର ତଣ୍ଟି ଚିପି ଦେଲା ନିଷ୍ଠୁର ପିତା –ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଲା ,ଏବେ ସେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ନିରାପଦ !

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ ଚୀନ୍‌ର ରାଗ- ଆମଦୀନୀ ହେଉଥିବା ମଦ ଉପରେ ବସାଇଲା ଦୁଇ ଶହ ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ୟାକ୍ସ

ନିଖୋଜ ନେଭି କମାଣ୍ଡରଙ୍କର ଚିଠି ଭାଇରାଲ : କାହିଁକି ସେ ଲେଖିଲେ – ମୁଁ ବୋମା ପକାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି