PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଗୁଗୁଲରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଖର୍ଚ୍ଚ; ବିଜେପି ଶୀର୍ଷ, କଂଗ୍ରେସ ଷଷ୍ଠ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪ା୪(ଏଜେନ୍ସି): ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି । ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଗୁଲ୍‌ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ୮୩୧ଟି ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ୩.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଗୁଗୁଲ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଶାସକ ବିଜେପି ସର୍ବାଧିକ ୧.୨୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ଏହା ସର୍ବାଧିକ ୫୫୪ଟି ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଛି । ଗୁଗୁଲ୍‌ରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ମୋଟ ବିଜ୍ଞାପନ ଖର୍ଚ୍ଚର ଏହା ୩୨% ହେବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ମାତ୍ର ୧୪ଟି ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦଳ ୫୪,୧୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ମୋଟ ଖର୍ଚ୍ଚର ଏହା ୦.୧୪% ହେବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ୧୦୭ ଗୁଗୁଲ୍‌ ବିଜ୍ଞାପନରେ ୧.୦୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି । ୱାଇଏସ୍‌ଆର୍‌ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଲାଗି ୪୩ ବିଜ୍ଞାପନରେ ୨୬,୪୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ପମ୍ମି ସାଇ ଚରଣ ରେଡ୍ଡୀ ତାଲିକାର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ୍‌ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି)କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ପ୍ରମାନ୍ୟ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି କନ୍‌ସଲ୍‌ଟିଂ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍‌ କନ୍‌ସଲ୍‌ଟିଂ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ତାଲିକାର ଯଥାକ୍ରମେ ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।