PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଲକି ଚେୟାରରେ ପୁଣିଥରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ବସାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ୫ ବର୍ଷ ହେବ କାଚ ବାକ୍ସରେ ରହିଛି ଏହି କାଠ ଚୌକି, ଜାଣନ୍ତୁ ବିଜେପି କାହିଁକି ଏହାକୁ ମାନେ ଶୁଭ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୭।୩: ୫ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣିଥରରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ବୋଲି ମନେ କରାଯାଉଥିବା ‘କାଠ ଚୌକି’କୁ  କାଚ ବାକ୍ସରେ ଭିତରୁ ବାହାର କରାଯିବ। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଲାଗି ରହିଛି ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନେତାଙ୍କ ମତରେ ଏହି ଚୌକି ଦଳ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ। କାରଣ ଯେବେ ଯେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି କାଠ ଚୌକିରେ ବସିଥାନ୍ତି, ବିଜେପି କାନପୁରର ଆଖପାଖର ଆସନ ଜିତିଛି, ଏହା ସହ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରଦେଶରେ ଦଳ ଅଦ୍ଭୂତପୂର୍ବ ସଫଳତା ପାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଶନିବାର ଅର୍ଥାତ ୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ରାଲି ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଏହି କାଠ ଚୌକିକୁ  ନୂଆ ରଙ୍ଗ କରି ରଖିଦିଆଯାଇଛି।  ବିଜେପିର ନେତାଙ୍କ ଇଛା ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ପୁଣିଥରେ ଏହି କାଠ ଚୌକିରେ ବସନ୍ତୁ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର ଗଠନ ହେଉ।

source: https://www.livehindustan.com

ବିଜେପି କାନପୁର ଜିଲ୍ଲା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମୈଥାନି କହିଛନ୍ତି ୨୦୧୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଶଙ୍ଖନାଦ ରାଲି ୧୯ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୩ରେ ଇନ୍ଦିରା ନଗର ମୈଦାନରୁ କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି ଚୌକିରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବସିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଅପ୍ରେଲ ୨୦୧୪ରେ କୋୟଲା ନଗରରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ରାଲିରେ ମୋଦି ଏହି କାଠ ଚୌକି ଉପରେ ବସିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୬ ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିରାଲ ନଗର ମୈଦାନରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏହି କାଠ ଚୌକିରେ ବସିଥିଲେ। ୨୦୧୭ରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତାର ସହ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଥିଲା।

source: https://zeenews.india.com

ବିଜେପି ନେତାମାନେ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଏହି ଚୌକିରେ ବସିଥାନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦଳ ବିଜୟୀ ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ ବିଜେପି ଏହି ଚୌକିକୁ ସେହି ଡିଲରଙ୍କ ପାଖରୁ କିଣିଥଲା ଯିଏ ରାଲି ପାଇଁ ଏହାକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାଚ ବାକ୍ସ ଭିତରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ସମ୍ପତ୍ତି ଭାବରେ ଏହାକୁ ରଖି ଦିଆଯାଇଛି। ଯାହାକି ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ରହିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର