PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଡ୍ରେନ୍ ପାଇଁ 400 କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ବର,12।12(ବୁୟରୋ): ଆସନ୍ତା 16ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍ସି କର୍ପୋରେସନ) ଅବଧି ସରିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ନେଇ ମେଗା ପ୍ଲାନ୍ ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ମେୟର ଓ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ବଡ଼ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଏହି ଯୋଜନା ଠିକଠାକ୍ ରହିଲେ, ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇଯିବି।
ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସଜାଡି଼ବାକୁ ମୋଟ 400କୋଟିର ଯୋଜନା ହୋଇଛି। ବିଏମ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟ।ୟରେ 100କୋଟି ଟଙ୍କା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଶ୍ବାସନା ଦିଆଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ 17କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଛି। 17 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ 22ଟି ଡ୍ରେନେଜ୍ ପ୍ରକଳ୍ପର ମରାମତି ଓ କିଛି ନୂଆ ଡ୍ରେନ୍ ନିର୍ମ।ଣ କରାଯିବ। ବାକି 300 କୋଟି ବି ସରକାର ଯୋଗାଇ ଦେବେ। ସାଧାରଣ ନିର୍ବ।ଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଟଙ୍କା ମିଳିଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍ସି ଆଶା କରିଛି।
ଗତ ବର୍ଷ।ରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଲୋକେ ଛଟପଟ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଏଥର ବର୍ଷ। ପୂର୍ବରୁ ସହରର ସମସ୍ତ ଡ୍ରେନ୍Ùକୁ ସଫେଇ ପାଇଁ ବିସ୍ତୃତ ଯୋଜନା ହୋଇଛି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ଏକ ମିଳିତ ବୈଠକ ବସିବ। ଡ୍ରେନ୍ ଉପରେ ଜବଲରଦଖଲକାରୀଙ୍କୁ ଛଡାଯିବନି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଡ୍ରେନ୍ କାମ ନ ସରିଲେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ମେୟର ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା କହିଛନ୍ତି।