ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ଖୋଳିଲା ଦୁଇ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଖରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪/୯ : ଗଣେଶ ପୂଜା ସରିଛି । ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ବି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଆଗକୁ ଅନ୍ୟ ପୂଜା ଆସୁଛି । ଏହାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସି ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଖରୀ ଖୋଳିଛି ।ଏବେ ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପୋଖରୀ ଖୋଳାଯାଇଛି । କୁଆଖାଇ ଓ ଦୟା ନଦୀ ପଠାରେ ଏହି ଦୁଇ ଛୋଟ ପୋଖରୀ ଖୋଳାଯାଇଛି । ଦୁଇଟି ଯାକ ପୋଖରୀର ଗଭୀର ପ୍ରାୟ ୧୦ ଫୁଟ ରହିଛି । ମୂର୍ତ୍ତି ଆସିବା ପାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ରାସ୍ତା କରାଯାଇଛି ।

ନଦୀ ପଠାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ପୋଖରୀରେ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ପରେ ଏହାକୁ ଏସ୍କାଭେଟରରେ ବାହାରକୁ କଢାଯିବ । ପ୍ରଦୂଷିତ ପାଣିରେ ବ୍ଲିଚିଂ ଓ ଚୂନ ମିଶାଯିବା ପରେ ଏହାକୁ ସେସପୁଲ୍‌ ଗାଡି ଯୋଗେ ନିଷ୍କାସିତ କରାଯିବ । ପୋଖରୀରୁ ମୂର୍ତ୍ତି କାଢିବା ଓ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ କାମରେ ବିଏମ୍‌ସି ୮ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛି ।

ପୋଖରୀରେ ପ୍ରଦୂଷିତ ପାଣି ବାହାର କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନ୍ୟତ୍ର ପକାଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଡିଭିଜନର ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।ଆଗକୁ ଦୂର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ପୋଖରୀକୁ ଆହୁରି ବଡ଼ କରାଯିବ । ପୋଖରୀ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିବ଼ ବୋଲି ବିଏମ୍‌ସି ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଫୁଙ୍ଗୁଳା; ମାଳ ମାଳ ପୁଲିସ ଦ୍ୱାର ମୁହଁରେ ଥାଇ ବି ଭିତରେ ପଶିଥିଲେ ୫ଜଣ ଅଣସେବାୟତ…

ପୂଜାରେ ଦଦାବଟି ମାଗିଲେ ହେବ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଡିଜିପି ଜାରି କଲେ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର…

ରାଉରକେଲାରେ ୧୨ କୋଟିର GST ଠକେଇ !

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ରାଜା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବିରୋଧରେ ଲାଗିପାରେ NSA

ଏଥର ପାର୍ବଣକୁ ଭିଜାଇବ ବର୍ଷା ! ଆସନ୍ତା ୨୮ ଯାଏଁ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା

ଉଠିଲା କଟକଣା : ଏଣିକି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ, ଭକ୍ତ ଦେଇପାରିବେ ବରାଦ