PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବୋଟ୍‌ ବୁଡ଼ି ୧୧୭ ଶରଣାର୍ଥୀ ମୃତ

ତ୍ରିପୋଲି,୧୯ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଲିବ୍ୟା ଉପକୂଳ ଭୂମଧ୍ୟସାଗରରେ ଏକ ବୋଟ୍‌ ବୁଡିଯିବାରୁ ୧୧୭ଜଣ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରର ୧୨୦ ଜଣ ଶରଣାର୍ଥୀ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଏକ ବୋଟ୍‌ରେ ୟୁରୋପ ଯାଉଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ମହିଳା ଓ ୨ ଜଣ ଶିଶୁ ଥିଲେ । ତେବେ ସେମାନେ ୧୦ରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଯିବା ପରେ ହଠାତ୍‌ ବୋଟରୁ ତେଲ ସରିଯାଇଥିଲା ଓ ତାହା ବୁଡି ଯାଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ଇଟାଲୀର ଏକ ସାମରିକ ବିମାନ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିଲା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ଲିବ୍ୟା ଉପକୂଳରେ ମୁତୟନ ନୌସେନାର ଜାହାଜରେ ଥିବା ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ତୁରନ୍ତ ସେଠାକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ସମୁଦ୍ରରେ ଭାସୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ନିକଟସ୍ଥ ଲାମ୍ପେଡୁସା ଦ୍ୱୀପର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟ ୧୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।