PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

‘ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ, ପ୍ରଥମେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରୀଙ୍କୁ ସଫା କରିବୁ’; ଦିନକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ଏହିଭଳି କରିବେ ବୋଲି କହିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଅବସରରେ ବଲିଉଡର ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଦିନକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ସେମାନେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କ’ଣ କରିବେ। ଅର୍ଥାତ୍ ରାଜନୀତିରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଥିବା ଏହି ମହିଳାମାନେ କ’ଣ ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

୧. ଅଭିନେତ୍ରୀ କଲ୍କି କୋଚେଲିନ୍ଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ପଚାଯିବା ପରେ ସେ କହିଲେ, ଗୋଟେ ଦିନରେ କିଛି ହୋଇ ନ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ କରିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ଗୋଟେ ଦିନରେ ବହୁତ କିଛି ହୋଇ ପାରିବ ବୋଲି କଲ୍‌କି କହିଥିଲେ । ରାଜନୀତି କରିବାରେ କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟେ ଦିନ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି କିପରି ହେବ ସେ ଚିନ୍ତା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

୨. ରିଚା ଚଢ଼ା ଦିନକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମର ଅଭିଯୋଗ ଲାଗିଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

୩. ବଲିଉଡ୍ ନିର୍ଦେଶିକା ତଥା ଲେଖିକା ରୀମା କାଗତି ଦିନକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ତିଆରି କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଦେଶରୁ ବେରୋଜଗାର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବେ ବୋଲି ରୀମା କହିଛନ୍ତି।

୪. ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ପୂରଣ ସିଂହ ଦିନକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ତଡ଼ି ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। କିଛି ଭଲ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟେ ଘଣ୍ଟା ଯଥେଷ୍ଟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଆଜି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଦେଶର ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ପାଲଟିଛି। ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସଫା କରିବି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର