PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମା ମାଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ଦୁଇ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏକ ହୋଟେଲ୍‌ ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି । ବୋମାମାଡ଼ରେ ହୋଟେଲ୍‌ର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ କିଛି କାଚ ଓ ସୁତୁଲି ଟୁକୁଡ଼ା ଜବତ କରିଛି । ହୋଟେଲ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଓଏସ୍‌ଆର୍‌ଟିସି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ‘ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ହୋଟେଲ୍‌’ରେ ଲୋକମାନେ ଖିଆପିଆ କରୁଥିଲେ । ରାତି ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଦୁଇ ଯୁବକ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ହୋଟେଲ୍‌ ଉପରକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟକରି ଗୋଟିଏ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ପଳାଇଥିଲେ । ବୋମା ହୋଟେଲ୍‌ ସମ୍ମୁଖ ଫାଷ୍ଟ୍‌ଫୁଡ୍‌ ଦୋକାନର ଦୁଇଟି ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ମଝିରେ ପଡ଼ି ଫୁଟିଥିଲା । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦ ସହ ଚାରିଆଡ଼ ଧୂଆଁମୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଭୟଭୀତ ହୋଇ ହୋଟେଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଖାଉଥିବା ଗ୍ରାହକମାନେ ଜୀବନ ବିକଳରେ ସେଠାରୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ହୋଟେଲ୍‌ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଆକୁଳ ଗୁରୁଙ୍କ ପିଠିରେ କାଚଖଣ୍ଡ ବାଜି ସେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ବୋମା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କି ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ମାଡ଼ ହୋଇ ନଥିଲା । ବୋମାମାଡ଼ ଶବ୍ଦରେ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ
ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ । ଖବରପାଇ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ଓ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଚାରିପଟ ପୁଲିସ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଟେର୍‌ ପାଇ ନଥିଲା । ହୋଟେଲ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ପଡ଼ିଥିବା କାଚ ଓ ସୁତୁଲି ଟୁକୁଡ଼ାକୁ ପୁଲିସ ଜବତ କରିଛି । ହୋଟେଲ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ପୁଲିସ ଜବତ କରି ନେଇଛି । ତେବେ ଅନ୍ଧାରଅିା ହୋଇଥବିାରୁ ବୋମାମାଡ଼ର ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖା ଯାଉନାହିଁ । କେବଳ ଧୂଆଁ ଉଠୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏନେଇ ହୋଟେଲ୍‌ ମାଲିକ ନିରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବୋମାମାଡ଼ର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ପୂର୍ବ ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଏହି ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି କି ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣ ରହିଛି ସେନେଇ ପୁଲିସ ଖୋଳତାଡ଼ ଚଳାଇଛି । ନିରଞ୍ଜନ ପୂର୍ବରୁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ସହ ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ରେ ଏକ ହୋଟେଲ୍‌ କରିଥିଲେ । କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଉଭୟ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତାନ୍ତର ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ନିରଞ୍ଜନ ପ୍ରାୟ ୮ ମାସ ହେବ ଅଲଗା ହୋଇ ହୋଟେଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ହୋଟେଲରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ହେଉଛି । ପୂର୍ବ ବିବାଦ କି ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ ପାଇଁ କେହି ହୋଟେଲ୍‌ ମାଲିକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି କରିଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରଶ୍ମିରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।