PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମା ମାଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ଦୁଇ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏକ ହୋଟେଲ୍‌ ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି । ବୋମାମାଡ଼ରେ ହୋଟେଲ୍‌ର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ କିଛି କାଚ ଓ ସୁତୁଲି ଟୁକୁଡ଼ା ଜବତ କରିଛି । ହୋଟେଲ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଓଏସ୍‌ଆର୍‌ଟିସି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ‘ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ହୋଟେଲ୍‌’ରେ ଲୋକମାନେ ଖିଆପିଆ କରୁଥିଲେ । ରାତି ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଦୁଇ ଯୁବକ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ହୋଟେଲ୍‌ ଉପରକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟକରି ଗୋଟିଏ ବୋମା ଫିଙ୍ଗି ପଳାଇଥିଲେ । ବୋମା ହୋଟେଲ୍‌ ସମ୍ମୁଖ ଫାଷ୍ଟ୍‌ଫୁଡ୍‌ ଦୋକାନର ଦୁଇଟି ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ମଝିରେ ପଡ଼ି ଫୁଟିଥିଲା । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦ ସହ ଚାରିଆଡ଼ ଧୂଆଁମୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଭୟଭୀତ ହୋଇ ହୋଟେଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଖାଉଥିବା ଗ୍ରାହକମାନେ ଜୀବନ ବିକଳରେ ସେଠାରୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ହୋଟେଲ୍‌ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଆକୁଳ ଗୁରୁଙ୍କ ପିଠିରେ କାଚଖଣ୍ଡ ବାଜି ସେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ବୋମା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କି ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ମାଡ଼ ହୋଇ ନଥିଲା । ବୋମାମାଡ଼ ଶବ୍ଦରେ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ
ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ । ଖବରପାଇ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ଓ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଚାରିପଟ ପୁଲିସ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଟେର୍‌ ପାଇ ନଥିଲା । ହୋଟେଲ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ପଡ଼ିଥିବା କାଚ ଓ ସୁତୁଲି ଟୁକୁଡ଼ାକୁ ପୁଲିସ ଜବତ କରିଛି । ହୋଟେଲ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ପୁଲିସ ଜବତ କରି ନେଇଛି । ତେବେ ଅନ୍ଧାରଅିା ହୋଇଥବିାରୁ ବୋମାମାଡ଼ର ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖା ଯାଉନାହିଁ । କେବଳ ଧୂଆଁ ଉଠୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏନେଇ ହୋଟେଲ୍‌ ମାଲିକ ନିରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବୋମାମାଡ଼ର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ପୂର୍ବ ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଏହି ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି କି ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣ ରହିଛି ସେନେଇ ପୁଲିସ ଖୋଳତାଡ଼ ଚଳାଇଛି । ନିରଞ୍ଜନ ପୂର୍ବରୁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ସହ ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ରେ ଏକ ହୋଟେଲ୍‌ କରିଥିଲେ । କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଉଭୟ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତାନ୍ତର ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ନିରଞ୍ଜନ ପ୍ରାୟ ୮ ମାସ ହେବ ଅଲଗା ହୋଇ ହୋଟେଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ହୋଟେଲରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ହେଉଛି । ପୂର୍ବ ବିବାଦ କି ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ ପାଇଁ କେହି ହୋଟେଲ୍‌ ମାଲିକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି କରିଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରଶ୍ମିରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର