PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ମେଣ୍ଢାଶାଳରେ ବୋମାମାଡ଼: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍‌

ମେଣ୍ଢାଶାଳ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ ।୨(ଆ.ପ୍ର/ବ୍ୟୁରୋ): ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମେଣ୍ଢାଶାଳରେ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ମୁସଲ୍‌ମାନ ସାହିର ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଦୁଇ ଥର ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ବୋମାମାଡ଼ରୁ ରାଜ୍‌ଙ୍କ ପରିବାର ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ କାର୍‌ ଓ ୩ଟି ବାଇକ୍‌ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ସହ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେକ୍‌ ସାଜିଦ୍‌(୨୨)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଏହି ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ କହିଛି । ସାଜିଦ୍‌ଙ୍କ ସହ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର୍‌ ଅଛି । ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ଚଳାଇଛି ।
ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତକାଲି ରାତି ୨ଟା ୫୦ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା । ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦରେ ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଘର ଥରି ଉଠିଥିଲା । ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ବଡ଼ଭାଇ ତଫିଲ୍‌ ଖାନ୍‌ ବାହାରକୁ ଆସିବା ବେଳକୁ ଚାରିଆଡ଼ ଧୂଆଁମୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । କିଛି ଦୂରରେ ସାଜିଦ୍‌ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲେ । ସେ ତାଫିଲଙ୍କୁ ଦେଖି ଆଉ ଏକ ବୋମା ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ଜୀବନ ବିକଳରେ ତାଫିଲ୍‌ ଘର ଭିତରକୁ ପଳାଇ କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ । ବୋମା ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଥୁଆ ହୋଇଥିବା କାର୍‌ ଓ ୩ଟି ବାଇକ୍‌ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା । କାର୍‌ ଓ ବାଇକ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଭାଙ୍ଗି ଯିବା ସହ ରାଜ୍‌ଙ୍କ ଘରର କାନ୍ଥ ଓ ୨ ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ଘର କାନ୍ଥରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ବୋମା ମାଡ଼ର ଶବ୍ଦ ଓ ତାଫିଲଙ୍କ ପାଟି ଶୁଣି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ସାହି ଲୋକେ ଉଠି ଆସିଥିଲେ । ଲୋକ ଏକଜୁଟ ହୋଇଯିବାରୁ ସାଜିଦ୍‌ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ସହ ବାଇକରେ ଫେରାର୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଖବରପାଇ ମେଣ୍ଢାଶାଳ ଫାଣ୍ଡି ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ସେଠାରୁ କିଛି ସୁତୁଲି ଟୁକୁଡ଼ା ଜବତ କରି ନେଇଥିଲା ।
ଆଜି ସକାଳେ ଏନେଇ ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ ଚନ୍ଦକା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ସାଜିଦ୍‌ଙ୍କୁ ଜଟଣୀରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସାଜିଦଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍‌ ଅଛି । ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଚନ୍ଦକା ପୁଲିସର ଏକ ଟିମ୍‌ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ଚଳାଇଛି । ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସାଜିଦ୍‌ ଏହି ବୋମାମାଡ଼ କରିଥିବା ପୁଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଗତ ରବିବାର ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁତୁରା ଓ ସାଜିଦଙ୍କ ଦାଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଇକ୍‌ ଓ ସାଇକେଲ୍‌ ଧକ୍କାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା । ମେଣ୍ଢାଶାଳ ଫାଣ୍ଡିରେ ଭଦ୍ରଲୋକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆପୋଷ ସମାଧାନ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସାଜିଦ୍‌ ରାଜ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦେଉଥିଲେ । ସେହି ରାଗ ରଖି ସାଜିଦ୍‌ ବୋମା ମାଡ଼ କରିଥିବା ରାଜ୍‌ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।