PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ୱାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ଖଣ୍ଡଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା ୫ଏକର ଜଙ୍ଗଲ, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରୀକୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ସରକାରୀ ଅନୁଦାନ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ
  • ||
  • ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବାହାରୁ ମିଳିଲା ସ୍କର୍ପିଓ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କଲାବା ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ଡେଇଁ ମନସୁଖ ହିରନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ରିଲାଏନ୍ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆ
  • ||
  • ମୋହନା ବିଡ଼ିଓ ବଂଶୀଧର ଖୋସଲା ନିଲମ୍ୱିତ, କାଜୁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ୱନ କଲା ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା , ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଶେଷ ପରେ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲକୁ ଫେରିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ଏସଏଫଡ଼ିଆର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିକାଶ ପାଇଁ ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ଭୁସୁଡ଼ିଲା ସିଡ଼ାପୁଟ ପୋଲ, ୮ ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୋଗାଯୋଗରୁ ବିଛିନ୍ନ
  • ||
  • ସ୍କାଏ ଲାଇଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ, ଚୋରି ମାମଲାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୁଲିସ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା
  • ||
  • କଟକ: ପିଲଗ୍ରିମ ରୋଡ ଦାସ ସାହି ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • କଟକ: ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ଉପରେ କଟକଣା, ୧୦ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୧୨ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେବ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୁହେଁ କଟକରେ ଶୁଣାଣି ହେବ ଅନୁଭବ-ବର୍ଷାଙ୍କ ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ମାମଲା, ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟ ବଦଳରେ କଟକ ଫ୍ୟାମିଲି କୋର୍ଟରେ ଚାଲିବ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୁଣପୁର: ପୁଟାସିଂ ଥାନାର ମହିଳା ଆଇଆଇସି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟିଲା ଘଟଣା, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀକୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ, ପୋଡ଼ିଲେ ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ: ମହିଳା ତାରିଣୀ ଭକ୍ତ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଦିବସ ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ , କଲେଜ୍ ଓ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଛୁଟି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ସମଲେଶ୍ବରୀ ମନ୍ଦିର ପୂଜକଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ, ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ବାର ଖୋଲିବା ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଅନୁମତି ଦାବି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ଧୋବା ପଡା ଡ୍ରେନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଲୁଟେରୀ ଦୁଲହନ୍: ଭାବି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସପିଂ,ଏହାପରେ ଫେରାର ହୋଇଗଲେ ଯୁବତୀ

https://www.aajtak.in/

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୧୮।୧: ବାହାହେବାର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ଭାବୀ ସ୍ବାମୀଠାରୁ ଠକିନେଲା ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲା ଲୁଟେରୀ ଦୁଲହନ୍। । ୧୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ବିାହ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତା ପୂର୍ବରୁ ଲୁଟିକି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।  ମନୋଜ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ମାଟ୍ରିମୋନିଆଲ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଜୀବନ ସାଥୀ ଡଟ୍ କମ୍ ଜରିଆରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହିତ ପରିଚୟ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାପରେ ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚି ଥିଲା।

ଲକ୍ଷ୍ନୌର ମନୋଜ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ବିବାହ ପାଇଁ ଜୀବନ ସାଥୀ ଡଟ୍‌କମ୍‌ରେ ନିଜର ପ୍ରୋଫାଇଲ ତିଆରି କରିଥିାଲ। ଏହି ସମୟରେ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସିଂ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ରିକ୍ବେଷ୍ଟ ଆସିଥିଲା। ମନୋଜଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଝିଅଟି ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲା ସେ ବିହାରରେ ରୁହନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ବାପା-ମାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇ ସାରିଛି। ସେ ନିଜର ମାଉସୀଙ୍କ ସହିତ ରୁହନ୍ତି ଓ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହି ପଢୁଥିଲେ।

ମନୋଜଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ମାଉସୀ ଆଲୋଚନା କରି ଦୁହିଁଙ୍କ ଭିତରର ସମ୍ପର୍କକୁ ଫାଇନାଲ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମନୋଜଙ୍କୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଆଇଏଏସ୍ (ୟୁପିଏସସି) ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି ଓ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କୁ ଚୟନ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ।  ମନୋଜଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଏହି ବାହାନାରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଯୁବତୀ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପାଠପଢା ପାଇଁ ୧୦ ହଜାର କେବେ ୨୦ ହଜାର ଓ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗୁଥିଲେ। ଏଭଳି ଭାବରେ ଘର ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ରଖିଥିବା ସମସ୍ତ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ।

ଗତ ୬ ମାସ ଧରି ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଚାଟିଂ ଚାଲିଥିଲା ଓ ଦୁହେଁ ମିଳାମିଶା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ୧୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ବିବାହ ତାରିଖ ଠିକ୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଯୁବକ ଜଣକ ଖୁବ୍ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯୁବତୀ ଜଣକ ଯେତେବେଳେ ମନୋଜଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଯାଇଥିଲେ ବିମାନ ଭଡା ପାଇଁ ସେ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ। ଏପରିକି ମନୋଜ ମଲ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସପିଂ କରିଥିଲେ।ଏହାପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସିଂ ଶେଷ ଥର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯିବାର କଥା କହି ମନୋଜଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯୁବତୀ ଜଣକ ଗାଏବ ହେବାପରେ କେବଳ ସେ ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କର ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଫ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ, ପ୍ୟାନ୍ କାର୍ଡ ଓ ଭୋଟର କାର୍ଡ ସବୁ ନକଲି ବାହାରିଥିଲା। ବିହାର ଓ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯିବା ବେଳେ ସବୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନକଲି ବାହାରିଥିଲ। ପୀଡିତ ମନୋଜ ହଜରତଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର