PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ରୋବୋଟିକ୍ କାରର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସିକ୍ରେଟ୍ ଚୋରାଇ ଜେଲ ଗଲେ ଗୁଗୁଲର ପୂର୍ବତନ ଇଞ୍ଜିନିୟର

https://theprint.in/

ସାନ୍ ଫ୍ରାନସିସ୍କୋ,୫।୮: ଗୁଗୁଲର ପୂର୍ବତନ ଦକ୍ଷ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କୁ ୧୮ ମାସର ଜେଲଦଣ୍ଡ। ରୋବୋଟିକ୍ ବାହାନ ତିଆରି କରୁଥିବା ଉବେର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆଇଏନସିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲର ରୋବୋଟିକ୍ କାର  ସମ୍ପର୍କିତ ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ ଲିକ୍ କରିବା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ସିଲିକନ୍ ଭ୍ୟାଲିର ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ କ୍ରିମିନାଲ କେସ୍  ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ।

ଆମେରିକାର ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ଜଜ୍ ଓ୍ବିଲିୟମ୍ ଅଲସୁପ୍ ଗୁଗୁଲର ପୂର୍ବତନ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଆଣ୍ଟୋନି ଲେଭାନଦୋଭସ୍କିଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଲେଭାନଦୋଭସ୍କିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗତ ଅଗଷ୍ଟରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ସେ ନିଜର ଅପରାଧ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ଲେଭାନଦୋଭସ୍କିଙ୍କ ଉପରେ ୮,୫୦,୦୦୦ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥର ଜରିମନା ଲଗାଯାଇଛି। ସେ ଉବେରରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲର କାର ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଲେଭାନଦୋଭସ୍କି ୨୦୧୬ରେ ଅଟୋ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ପରେ ଉବେର କିଣି ନେଇଥିଲା। ଲେଭାନଦୋଭସ୍କି ଗୁଗୁଲ ଛାଡିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲ ଚଳାଉଥିବା କାର ସମ୍ପର୍କୀତ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ସୂଚନା ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ଏହାକୁ ଚୋରି କରିଥିଲେ। ଏବେ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବାପରେ ମିଳିଛି ଜେଲଦଣ୍ଡ।