PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ପର୍ଣ୍ଣ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖୁଛନ୍ତ କି? ଏବେ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିପାରେ ସରକାରଙ୍କ ଚାବୁକ୍, ଦେଖାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ ଆଇଡି କାର୍ଡ

ଅଶ୍ଲୀଳ ଫିଲ୍ମ ହେଉ ଅବା ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡ଼ିଓ ଏହା ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ଥର ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କେବେ ପର୍ଣ୍ଣ ସାଇଟକୁ ବ୍ଲକ୍ କରାଯାଇଛି ତ କେତେବେଳେ କିଛି ନୂଆ ନିୟମ ବାହାର କରାଯାଉଛି। ତଥାପି ପର୍ଣେ୍ଣାଗ୍ରାଫି ଉପରେ ରୋକ୍ ଲାଗି ପାରୁନାହିଁ।

ବର୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ପର୍ଣେ୍ଣାଗ୍ରାଫି ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ବୟସର ଏକ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହା ପରେ କୈାଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅର୍ଥାତ୍ ବୟସ ହୋଇନଥିବା ପିଲା ଏହାକୁ ଦେଖିପାରି ନାହିଁ।

ବ୍ରିଟେନରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଦେଖିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଆଇନ ଜୁଲାଇ ୧୫ରୁ ଲାଗୁ ହେବ। ଏହି ଆଇନ ଦ୍ବାରା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପର୍ଣେ୍ଣଗ୍ରାଫି କରୁଥିବା କମ୍ପାନି ଏବେ ଏହି ନିୟମକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ କି ପର୍ଣ୍ଣ ଦେଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ କେତେ। ତା ସହିତ ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସ ଥିବା ୟୁଜର ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ।  

ବ୍ରିଟେନ ଡିଜିଟାଲ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ମାର୍ଗଟ ଜୈସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବୟସ୍କଙ୍କ ପାଇଁ ବନାଯାଇଥିବା ପର୍ଣ୍ଣକୁ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନଲାଇନରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ବୟସକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେବ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ, ପାସପୋର୍ଟ କିମ୍ବା ଡିଜିଟାଲ ଆଇଡି କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯାହାଦ୍ବାରା ଯାୟ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହଜ ହୋଇଯିବ।