PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ପର୍ଣ୍ଣ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖୁଛନ୍ତ କି? ଏବେ ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିପାରେ ସରକାରଙ୍କ ଚାବୁକ୍, ଦେଖାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ ଆଇଡି କାର୍ଡ

ଅଶ୍ଲୀଳ ଫିଲ୍ମ ହେଉ ଅବା ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡ଼ିଓ ଏହା ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ଥର ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କେବେ ପର୍ଣ୍ଣ ସାଇଟକୁ ବ୍ଲକ୍ କରାଯାଇଛି ତ କେତେବେଳେ କିଛି ନୂଆ ନିୟମ ବାହାର କରାଯାଉଛି। ତଥାପି ପର୍ଣେ୍ଣାଗ୍ରାଫି ଉପରେ ରୋକ୍ ଲାଗି ପାରୁନାହିଁ।

ବର୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ପର୍ଣେ୍ଣାଗ୍ରାଫି ଉପରେ ଲଗାମ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ବୟସର ଏକ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହା ପରେ କୈାଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅର୍ଥାତ୍ ବୟସ ହୋଇନଥିବା ପିଲା ଏହାକୁ ଦେଖିପାରି ନାହିଁ।

ବ୍ରିଟେନରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଦେଖିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଆଇନ ଜୁଲାଇ ୧୫ରୁ ଲାଗୁ ହେବ। ଏହି ଆଇନ ଦ୍ବାରା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପର୍ଣେ୍ଣଗ୍ରାଫି କରୁଥିବା କମ୍ପାନି ଏବେ ଏହି ନିୟମକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ କି ପର୍ଣ୍ଣ ଦେଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ କେତେ। ତା ସହିତ ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସ ଥିବା ୟୁଜର ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ।  

ବ୍ରିଟେନ ଡିଜିଟାଲ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ମାର୍ଗଟ ଜୈସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବୟସ୍କଙ୍କ ପାଇଁ ବନାଯାଇଥିବା ପର୍ଣ୍ଣକୁ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନଲାଇନରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ବୟସକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେବ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ, ପାସପୋର୍ଟ କିମ୍ବା ଡିଜିଟାଲ ଆଇଡି କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯାହାଦ୍ବାରା ଯାୟ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହଜ ହୋଇଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର