PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ବ୍ରାଉନସୁଗର ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି, ଧରାପଡ଼ିଲେ ଦୁଇ ବେପାରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଏଣିକି ଘରେ ବସି ପାଇ ପାରିବେ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର(ଧଳା ଜହର) । ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ ବେପାରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବନି । କାରଣ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀମାନେ ଏବେ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି କରୁଛନ୍ତି । ଫୋନ୍‌ କଲାମାତ୍ରେ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି କରୁଥିବା ଦୁଇ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ସେମାନେ ହେଲେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଅଧୀନ ପାତ୍ରପଡ଼ାର ମୁନା ସେଠୀ(୨୬) ଓ ଘାଟିକିଆର ରାଘବ ଦାସ(୩୦) । ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଜବତ ହୋଇଛି ।
ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମୁନା ଓ ରାଘବ ଆଜି ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ଦେବା ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ନାକାଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ଅବକାରୀ ଟିମ୍‌ ଚଢ଼ଉ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ଓ ଏକ ବାଇକ୍‌ (ଓଡି୩୩କେ-୭୦୩୫) ଜବତ କରିଥିଲେ । ଜବତ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗରର ମୂଲ୍ୟ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ । ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ମୁନା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କହିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଆଇଆଇସି ପ୍ରଭାତ କୁମାର ସେଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏସ୍‌ଆଇ ସୁଜିତ ମୁଦୁଲି, ହୃଦୟାନନ୍ଦ ସାମନ୍ତ ଓ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଚଢ଼ଉରେ ସାମିଲ୍‌ ଥିଲେ ।