PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ ଉପ-ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଅନୀଲ ବୈଜଲ
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ମଧ୍ଯ ପ୍ରଦେଶ ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ମଧ୍ଯ ଏକାଠି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଏସପି-ବିଏସପି

source:zeenews.india.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୫/୨: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପରେ ଏବେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଓ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟିର ମେଣ୍ଟ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଓ ମଧ୍ଯ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ଯ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୫ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୧ରେ ଏସପି ଓ ୪ ଆସନରେ ବିଏସପି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ । ସେହିଭଳି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ୨୯ ଲୋକସଭା ସିଟରୁ ୩ଟି ଆସନରେ ଏସପି ଓ ବାକି ୨୬ ସିଟରେ ବିଏସପି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏସପି ଓ ବିଏସପି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କେଉଁକେଉଁ ସିଟରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି । ଉଭୟ ଦଳ ୩୮-୩୮ ସିଟରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସିଟ୍ ପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ଯ ଚୟନ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

କେଉଁ ସିଟରେ ଲଢିବ ଏସପି
ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରେ ପଡିଥିବା ୩୭ ସିଟ୍ ମଧ୍ଯରୁ କୈରାନା, ମୁରଦାବାଦ, ସମ୍ଭଲ, ରାମପୁର, ମୈନପୁରୀ, ଫିରୋଜାବାଦ, ବନ୍ଦାୟୁ, ବରେଲୀ, ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ଇଟାୱା, ଆହ୍ଲାବାଦ, କୌଶାମ୍ବୀ, ଫୁଲପୁର, ଫୈଜାବାଦ, ଗୋଣ୍ଡା, ଗୋରଖପୁର, ଆଜମଗଢ, ବାରାଣସୀ ଓ ମିର୍ଜାପୁର ସାମିଲ ।

ଏହି ସିଟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉତ୍ତାରିବ ବିଏସପି
ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ଶହାରନପୁର, ବିଜନୌର, ଅଲ୍ଲୀଗଡ, ଆଗ୍ରା, ଫତେହପୁର, ସିକରୀ, ସୀତାପୁର, ସୁଲତାନପୁର, ପ୍ରତାପଗଡ, ବସ୍ତୀ, ଜୌନପୁର, ଭଦୋହୀ ଓ ଦେବରିୟାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର