PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ବାଉଳାରେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇ ଅଙ୍ଗୁଳି କାଟିଲେ ବିଏସ୍‌ପି ସମର୍ଥକ

ଲକ୍ଷେ୍ନ,୧୮ା୪: ମାୟାବତୀଙ୍କ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି (ବିଏସ୍‌ପି)ର ଜଣେ ସମର୍ଥକ ଭୁଲରେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇଦେବାରୁ ନିଜ ଅଙ୍ଗୁଳି କାଟିଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବୁଲନ୍ଦସର୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶିକରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ବୁଥ୍‌ରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

ଘଟଣାଟି ରାଜ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଳିତ ଭୋଟର୍‌ ପୱନ କୁମାର (୨୫) ଅତି ଆଗ୍ରହର ସହ ଭୋଟ୍‌ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ବିଏସ୍‌ପିର ଜଣେ ଦୃଢ଼ ସମର୍ଥକ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ବିଏସ୍‌ପି-ଆର୍‌ଏଲ୍‌ଡି ମେଣ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯୋଗେଶ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ ଭୁଲ ବଶତଃ ସେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭୋଲା ସିଂହଙ୍କୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇଥିଲେ । ଭୋଲା ସିଂହ ଏବେ ଏଠାରେ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ରହିଛନ୍ତି । ନିଜର ଏଭଳି ଭୁଲ ପାଇଁ ସେ ବହୁତ ପଶ୍ଚାତ୍ତାପ କରିଥିଲେ । ମନକୁ ବହୁତ ବାଧିଥିଲା । ତେଣୁ ମନ ଦୁଃଖରେ ସେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଶେଷରେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଘରେ ପଡ଼ିଥିବା ଏକ ଚପରରେ ନିଜ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ କାଟିଦେଇଥିଲେ ।

ଏ ବାବଦରେ ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ବଡ଼ ଭୁଲ ଯୋଗୁ ଶେଷରେ ନିଜକୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା । ପୱନ୍‌ ନିଜକୁ ବିଏସ୍‌ପିର ଜଣେ ଦୃଢ଼ ସମର୍ଥକ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ପୱନଙ୍କ ଘର ଶିକରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଅବ୍‌ଦୁଲ୍ଲାପୁର ହୁଲସାନ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।