PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ସହିତ କୌଣସି ବି ରାଜ୍ଯରେ ମେଣ୍ଟ କରିବନି ବିଏସପି: ମାୟାବତୀ

Mayawati

source:http://www.asianage.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୩: ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ପରେ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟିର ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ମଧ୍ଯ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ବିଏସପି ସୁପ୍ରିମୋ ମଙ୍ଗଳବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି କୌଣସି ବି ରାଜ୍ଯରେ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବନି ।

ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଏସପିର ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଚାଲୁଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି ଦଳ ମାୟାବତୀ । ସେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଏସପି କୌଣସି ବି ରାଜ୍ଯରେ, କୌଣସି ବି ପରିସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବନି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଓ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟିର ମେଣ୍ଟର, ବିଜେପିକୁ ହରାଇବା ଭଳି କ୍ଷମତା ଅଛି । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ କୌଣସି ବି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ଚୁକ୍ତି ହେବନି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ମାୟାବତୀ ପୁଣି କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦଳ ବିଏସପି ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗଭର ହେଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସାମାନ୍ୟ ନିର୍ବାଚନୀ ଲାଭ ପାଇଁ ସେ କାହା ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବେନି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ବିଏସପି ତରଫରୁ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଅନ୍ଯ ରାଜ୍ଯରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଦଳକୁ ନିଜ ସହିତ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ ବିଏସପି । କହିରଖୁଛୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ୟୁପିରେ ବିଏସପି, ଏସପି ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିଛି ।