PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ମୁହାଁ ଓଡ଼ିଶା, ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲେ ଟେଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ :ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟକୁ ସିଲ , ୧୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କଲା ପୌରପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ବଜେଟ୍‌ ଆଗତ କଲେ ପାରିକର

ପାଣାଜୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଏବେ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକର ନିଜର ବିଗୁଡିଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାକୁ ଖାତିର ନକରି ପୂର୍ବଭଳି ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି । ଦେହ ଖରାପ ହେବା ଯୋଗୁ ସେ ଖୁବ୍‌ ପତଳା ହୋଇଯିବା ସହିତ ତାଙ୍କ ନାକରେ ବି ପାଇପ୍‌ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ବଜେଟ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରିଥିଲେ ।
ସେ ନିଜ ସିଟରେ ବସି ରହି ବଜେଟ ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ପାଠ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସେ ମଝିରେ ମଝିରେ କିଛି ସମୟ ଅଟକି ଯାଇ ପାଣି ପିଉଥିଲେ । ବଜେଟ ଆଗତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଆବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପାରିକର କହିଥିଲେ କି ମୋର ଶେଷନିଃଶ୍ୱାସ ଥିବା ଯାଏଁ ମୁଁ ଗୋଆର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ସମର୍ପିତ ଏବଂ ନିଷ୍ଠାପର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବି । ଏପରି କହି ସେ ପରୋକ୍ଷରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚାଇ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କରୁଥିବା ସମାଲୋଚନାର ଜବାବ ଦେଇ ପାରିକର କହିଥିଲେ ଯେ ଦେୟାର ଇଜ ଏ ଯୋଶ, ଦ୍ୟାଟ୍‌ ଇଜ୍‌ ଠୁ ହାଇ ଏଣ୍ଡ ଆଇ ଆମ ଫୁଲି ଇନ ହୋସ ( ମୋର ଯୋଶ ପୂରା ଉଚ୍ଚା ଅଛି ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ପୂରା ହୋସରେ ଅଛି) ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାରିକର ଗତ ରବିବାର ଏକ ପୋଲର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସମୟରେ ସମବେତ ଜନତାଙ୍କୁ ‘ ଉରି: ଦି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌’ ଫିଲ୍ମର ଏକ ସଂଳାପ ଉଦ୍ଧୃତ କରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ କି ହାଓ ଇଜ ଦି ଯୋଶ? ଏହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲା ପାରିକର ପ୍ରଥମେ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ସେ ହୋସରେ ଅଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାରିକର ୨୦୧୮ ମସିହା ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକାର କେତେକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ବି ହେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ତାଙ୍କ ଦେହର ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ସେ ହାର ମାନୁନାହାନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନ କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର