PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

ବଜେଟ୍‌ ଆଗତ କଲେ ପାରିକର

ପାଣାଜୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଏବେ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକର ନିଜର ବିଗୁଡିଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାକୁ ଖାତିର ନକରି ପୂର୍ବଭଳି ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି । ଦେହ ଖରାପ ହେବା ଯୋଗୁ ସେ ଖୁବ୍‌ ପତଳା ହୋଇଯିବା ସହିତ ତାଙ୍କ ନାକରେ ବି ପାଇପ୍‌ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ବଜେଟ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରିଥିଲେ ।
ସେ ନିଜ ସିଟରେ ବସି ରହି ବଜେଟ ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ପାଠ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସେ ମଝିରେ ମଝିରେ କିଛି ସମୟ ଅଟକି ଯାଇ ପାଣି ପିଉଥିଲେ । ବଜେଟ ଆଗତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଆବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପାରିକର କହିଥିଲେ କି ମୋର ଶେଷନିଃଶ୍ୱାସ ଥିବା ଯାଏଁ ମୁଁ ଗୋଆର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି ସମର୍ପିତ ଏବଂ ନିଷ୍ଠାପର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବି । ଏପରି କହି ସେ ପରୋକ୍ଷରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚାଇ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କରୁଥିବା ସମାଲୋଚନାର ଜବାବ ଦେଇ ପାରିକର କହିଥିଲେ ଯେ ଦେୟାର ଇଜ ଏ ଯୋଶ, ଦ୍ୟାଟ୍‌ ଇଜ୍‌ ଠୁ ହାଇ ଏଣ୍ଡ ଆଇ ଆମ ଫୁଲି ଇନ ହୋସ ( ମୋର ଯୋଶ ପୂରା ଉଚ୍ଚା ଅଛି ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ପୂରା ହୋସରେ ଅଛି) ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାରିକର ଗତ ରବିବାର ଏକ ପୋଲର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ସମୟରେ ସମବେତ ଜନତାଙ୍କୁ ‘ ଉରି: ଦି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌’ ଫିଲ୍ମର ଏକ ସଂଳାପ ଉଦ୍ଧୃତ କରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ କି ହାଓ ଇଜ ଦି ଯୋଶ? ଏହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲା ପାରିକର ପ୍ରଥମେ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ସେ ହୋସରେ ଅଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାରିକର ୨୦୧୮ ମସିହା ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକାର କେତେକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ବି ହେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ତାଙ୍କ ଦେହର ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ସେ ହାର ମାନୁନାହାନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପାଦନ କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର