ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ: ଫାଣ୍ଡି ସିଲ୍, ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କର୍ମଚାରୀ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍

ବୁର୍ଲା ୧୦/୦୮: ବୁର୍ଲା ଭିମସାର ମେଡିକାଲର ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଆଉ ଏହା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଫାଣ୍ଡିକୁ ସିଲ୍ କରି ଦିଆଯାଇଥିବା ବୁର୍ଲା ଥାନାଧିକାରୀ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ଭୋଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ପ୍ରାୟ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସୂଚନା ଥାଉ କି, ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିର ପୂର୍ବତନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଣ୍ଡିକୁ ବଦଳି କରାଯିବା ପରେ ଜ୍ୟୋତିବିହାର ଫାଣ୍ଡିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା ତେବେ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଧିକାର ଉକ୍ତ ଏସ୍ଆଇଙ୍କ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିଯିବା ପରେ ବୁର୍ଲା ଭିମସାର୍‌ର କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଙ୍କର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ପରେ ସେ ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଏକ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ପ୍ରଥମେ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିକୁ ସିଲ୍ କରାଯିବା ପରେ ସେଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରାୟ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌କୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ସେପେଟ, ଫାଣ୍ଡି ପରିସରକୁ ସାନିଟାଇଜ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ବୁର୍ଲା ଥାନାଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଭୋଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଏହି ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କେଉଁ କେଉଁ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ, ଡାକ୍ତର ବା ଅଧିକାରୀ ଆସିଛନ୍ତି ସେନେଇ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ଜାରି ରହିଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଓସିଏ ଆୟୋଜନ କରିବ ଟି-୨୦ ଲିଗ୍, ଭାଗ ନେବେ ୬ଟି ଟିମ୍‌

ବଲାଙ୍ଗୀର:ଜମି ବଢିନି ଚାଷୀ ବଢିଗଲେ- କୃଷି ବିଭାଗ କହିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ଡିସେମ୍ବର ଗାଇଡଲାଇନ୍: ୩୧ ଯାଏଁ ସିନେମା ହଲ ବନ୍ଦ, କ’ଣ ଖୋଲା କ’ଣ ବନ୍ଦ ଜାଣନ୍ତୁ…

ମଙ୍ଗଳବାରରୁ ସମସ୍ତ ରୁଟ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମୋ ବସ୍‌ ସେବା

ପୁଣି ଥରେ ଇତିହାସ ରଚିଲା ସମ୍ ହସ୍ପିିଟାଲ ଓଡ଼ିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ସଫଳ ଯକୃତ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ

କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ, ୩୦ ହଜାର ସ୍ଥାନରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ