ଘରୋଇ ବସ୍‌ ଜାଳିଦେଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଥିଲି/ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି,୨୯ା୧(ଆପ୍ର): ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ । ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ମାଥିଲି ବ୍ଲକ୍‌ କମାରପାଲ୍ଲି ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଣ୍ଡାଗୁଡ଼ା ଗାଁରେ ଜାଳି ଦେଇଛନ୍ତି ଏକ ଘରୋଇ ବସ୍‌ । ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି । ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଛି ଏହି ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ । ଆଜି ସକାଳେ ପୁଲିସ୍‌ ଏବଂ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନମାନେ ପହଞ୍ଚି ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି । ପରିତାପର ବିଷୟ ହେଲା, ମାଓବାଦୀମାନେ ଯେଉଁଠି ଏହି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି ସେଠାରୁ ମାତ୍ର ୫ କିମି ଦୂର କିଆଙ୍ଗଠାରେ ରହିଛି ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବାଟାଲିୟନ୍‌ । ସେହିପରି ୧୨ କିମି ଦୂର ସାଲିମିଠାରେ ବି ବିଏସ୍‌ଏସ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ ରହିଛି । ମାତ୍ର ୧୦ କିମି ଭିତରେ ଦୁଇଟି ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ ରହିଥିବା ବେଳେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ଏଭଳି ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।
ସୋମବାର ରାତିରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧରି ଘରୋଇ ବସ୍‌ ‘ନଋିଆରାଣୀ’ ମୋଟୁ, ମାଲକାନଗିରି ଭାୟା ମାଥିଲି ଦେଇ କମାରପାଲ୍ଲି ଯାଉଥିଲା । ରାତି ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ବସ୍‌ଟି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ମୁଣ୍ଡାଗୁଡାରେ । ସେଠାରେ ଗାଡ଼ିରେ ରୋଷେଇ କରି ଡ୍ରାଇଭର୍‌, ହେଲପର୍‌ ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଖାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ମାଓବାଦୀ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ସମୟରେ କାହିଁକି ବସ୍‌ ଚଳାଇଲ ବୋଲି କହି ଡ୍ରାଇଭର୍‌ ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏକ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ବସ୍‌ର ଡିଜେଲ୍‌ ଟାଙ୍କି ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ପରେ ବସ୍‌ ଉପରେ ଡିଜେଲ୍‌ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । ବସ୍‌ଟି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି । ଆଜି ସକାଳେ ମାଥିଲି ପୁଲିସ୍‌ ଏବଂ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନମାନେ ସୀମା ସିଲ୍‌ କରିବା ସହ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଓ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ୍‌କୁ ଜୋର୍‌ଦାର କରିଥିଲେ। ହିଂସାକାଣ୍ଡ ପଛରେ ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ ଦରଭା ଡିଭିଜନ୍‌ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ହାତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ଏସ୍‌ପି ଜଗମୋହନ ମୀନା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି : ସ୍ତ୍ରୀ ହାତରୁ ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଖାଇଲେ ସରପଞ୍ଚ ସ୍ବାମୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ..

ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ରୁ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ୭ ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବରଗଡ଼ରେ ନକଲି କୋଭିଡ୍-୧୯ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ! ଡ୍ରଗ୍ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ଉ,ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଜବତ

ଜଙ୍ଗଲରେ ବନ ବିଭାଗର ଚଢାଉ, ତିନି ବାରାହା ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ଆଜିଠୁ ସପ୍ତାହକ ପାଇଁ ଝାରସୁଗୁଡା, ବ୍ରଜରାଜନଗର ଓ ବେଲପାହାଡ ସହର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍

ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଅତାବିରା ବ୍ଲକ୍ ବନ୍ଦ : ଖୋଲିନି ଦୋକାନ ବଜାର, ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ