ବିଶ୍ବରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ‘ବ୍ରା’ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମେଳା, ଦେଖିବାକୁ ଲାଗୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ଅଛି, ଯାହା ଦେଖିବାକୁ ଲୋକମାନେ ଭିଡ଼ ଜମାଇଥାନ୍ତି । ହେଲେ ଏମିତି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଅଛି, ଯାହାକୁ ପ୍ରକୃତି ନିଜେ ସଜାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ  ଏପରି ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ବିନା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତିଆରି ହୋଇଛି । ଏହି ସ୍ଥାନ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ବ୍ରା ଯୋଗୁଁ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥାନ ପାଲଟିଛି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର କାର୍ଡ୍ରୋନା ସହର, ମହିଳାମାନଙ୍କର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପୋଷାକ ହେତୁ କେବଳ ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇପାରି ନାହିଁ, ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡକୁ ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର କାର୍ଡ୍ରୋନା ସହର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସହର କେବଳ ମହିଳାଙ୍କ ଅନ୍ତବସ୍ତ୍ର ହେତୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇପାରି ନାହିଁ, ବରଂ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଏଠାରେ ଅତି ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଫଟୋ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ କଲେକସନ ପାଇଁ ନିଜ ବ୍ରା ଛାଡିଥା’ନ୍ତି ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଏହି ସ୍ଥାନ ‘ବ୍ରା ଫେନ୍ସ’ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଛି ।  ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ କେବଳ ଦେଶ ନୁହେଁ ବିଦେଶରୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଯେ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ କେହି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ହେତୁ ହଠାତ୍ ଏହା ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ।

ନୂଆବର୍ଷରେ ଏହି ବାଡ଼ରେ ଚାରିଟି ବ୍ରା ଟାଙ୍ଗା ଯିବାର ଦେଖାଯିବା ପରେ ଏହି ସ୍ଥାନଟି ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଭିତରକୁ ଆସିଥିଲା ​​। ଲୋକମାନେ ଏହା ଦେଖି ଟିକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । କୁହାଯାଏ ଏହି ବ୍ରା ପ୍ରଥମେ ଏହି ଛୋଟ ସହରର ଏକ ଚାଷ ଜମିରେ ଏକ ବାଡ଼ରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ, ସ୍ଥାନୀୟ ହୋଟେଲରେ ନୂଆ ବର୍ଷ ପାର୍ଟୀ ପାଳନ କରିବା ପରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ଚାରିଜଣ ମହିଳା ସେମାନଙ୍କ ବ୍ରା କାଢି ଏହି ବାଡ଼ରେ ବାନ୍ଧିଥିଲେ । ଏହା ପରେ, ଏହି ବାଡ଼ରେ ବ୍ରା ର ଏକ ଲମ୍ବା ଧାଡି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ।

ଏହି ସ୍ଥାନରେ ମହିଳାଙ୍କ ବ୍ରା ସଂଖ୍ୟା ହଠାତ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ରାସ ସଂଖ୍ୟା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଯେ ଏହି ସ୍ଥାନ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ବହୁତ ଭିଡ ଜମୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ‘ବ୍ରା ଫେନ୍ସ’ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି । ସବୁଠାରୁ କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଏହି ସ୍ଥାନରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ବ୍ରା ଟାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି । ଆଉ ସେଠାକୁ ଯାଉଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନେ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ବ୍ରା ବାନ୍ଧୁଛନ୍ତି ।