PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ ସିବିଆଇ, ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସୁପାରିଶକୁ ଗ୍ରହଣ କଲା କେନ୍ଦ୍ର

https://zeenews.india.com/

ମୁମ୍ବାଇ,୫।୮: ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ବିହାର ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚର ସୁପାରିଶ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏବେ  ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସୁପାରିଶକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି କେସର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରିବେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ମାମଲାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି ହେଉଥିଲା।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓକିଲ ଏସଜି ତୁଷାର ମେହେତା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି, ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇ ଦ୍ବାରା କରିବା ନେଇ ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସୁପାରିଶକୁ ମାନିନେଇଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ତଥା ମାମଲାର ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଓକିଲ ଶ୍ୟାମ ଦିଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି, ଏସଜିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯାହା କୁହାଯାଉଛି, ଏହା ସେହି ମାମଲା ନୁହେଁ, ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କୋର୍ଟ ରିୟାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଅନ୍ତୁ। ଶ୍ୟାମ ଦିଓ୍ବାନ(ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ) ସମସ୍ତ ମାମଲା ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ୟାମ୍ ଦିଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି, ଏଫଆଇଆର ଜରିଡିକ୍ସନ ଅନୁସାରେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କୋର୍ଟ ପୁରା ମାମଲା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାନ୍ତୁ।

ବିହାର ପୋଲିସ ମୁମ୍ବାଇ ପହଁଞ୍ଚି ନିଜେ ପଚରାଉଚରା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ବିହାର ପୋଲିସ ଜୁରିଡିକ୍ସନ ବା କ୍ଷେତ୍ରାଧିକାର ନୁହେଁ। ସେଭଳି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ପୂର୍ବରୁ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି। ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ଶ୍ୟାମ୍ ଦିଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି, ବିହାରରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆରକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯିବା ଦରକାର।  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ୫୯ ଜଣଙ୍କର ବୟାନ ନେଇସାରିଛି। ଜଷ୍ଟିସ୍ ରିଷିକେଶ୍ ରାୟ କହିଛନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତ ଖୁବ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ୍ ଓ ଉଦୀୟମାନ କଳାକାର ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏଭଳି ରହସ୍ୟମୟ ଢଙ୍ଗ​‌ରେ ମୃତ୍ୟୁ ଖୁବ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ। ଜଷ୍ଟିସ୍ ରିଷିକେଶ୍ ରାୟ କହିଛନ୍ତି ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ତଦନ୍ତର ବିଷୟ ଅଟେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗତ ୧୪ ଜୁନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି କହୁଥିବା ବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକ ହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର