PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ସିନେମା ହଲରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା: ସିସିଟିଭି, ସିକ୍ୟୁରିଟି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ମହାରାଜା ହଲ୍‌ରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଚୁପ୍‌ ହୋଇ ବସିଥିଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ । ସିନେମା ହଲକୁ ଯାଉଥିବା ଯୁବତୀ, ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ହେୟଜ୍ଞାନ କରି ଚାଲିଥିଲା । ହେଲେ କେଶରୀ ହଲରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହେବା ପରେ ଏବେ ଚେତା ପଶିଛି ପୁଲିସ୍‌ର । ହଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା ଏବେ ପୁଲିସକୁ
ଘାରିଛି । ଦର୍ଶକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ହଲ ମାଲିକଙ୍କୁ ଡାକି ପୁଲିସ ତାଗିଦ୍‌ କରିବ । ସିନେମା ହଲରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଓ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ସିକ୍ୟୁରିଟି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବା ଲାଗି ଇସ୍ତାହାର ଜାରି କରିବ । ସେିନମା ହଲରେ ବଦ୍ଧୃ ିପାଉଥବିା ଅସାମାଜକିଙ୍କ ଉôପାତ ଉପରେ ଡିସିପି ଅନୁପ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି, ହଲ୍‌ ମାଲିକ ଓ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ନେଇ ଖୁବ
ଶୀଘ୍ର ଏକ ବୈଠକ ଡକାଯିବ । ସମସ୍ତ ହଲ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରାଯିବ । ହଲ ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବାକୁ
ବାଧ୍ୟ କରାଯିବ । ଦର୍ଶକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ରଖିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜଧାନୀରେ ୭ରୁ ଅଧିକ
ସାଧାରଣ ସିନେମା ହଲ୍‌ ଓ ଆଉ କେତେକ ମଲ୍‌ଟିପ୍ଲେକ୍ସ ରହିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ସିନେମା ଦେଖିବାକୁ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକ ସେଠାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏପରିକି ମଲ୍ଟି ପ୍ଲେକ୍ସରେ ରାତି ଅଧ ଯାଏ ବି ସିନେମା ଚାଲୁଛି । ମଲ୍‌ଟିପ୍ଲେକ୍ସରେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣ ସେିନମା ହଲରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଢଲିା । କାଁ ଭାଁ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ବୁଲୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ଖଣ୍ଡିଏ ଲାଠି ବି ରହୁନି । ଫଳରେ ଅସାମାଜକି ସବୁ ସୀମା ସରହଦ ଡେଇଁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହଲ୍‌ ଭିତରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଛନ୍ତି । ଗତକାଲି କେଶରୀ ଟକିଜ୍‌ରେ ଓୟୁଏଟି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବେଲ୍ଟରେ ପିଟିବା ଏହାର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହଲ୍‌ ବାହାରେ ଅସାମାଜିକ ଓ ଟିକେଟ୍‌ ବ୍ଲାକରଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ ବି କିଛି କମ୍‌ ନୁହେଁ । ଏସବୁ ରୋକା ନଗଲେ ଆଗକୁ ସିନେମା ହଲ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସବୁଠାରୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନ ଭାବେ ବିବେଚିତ ହେବ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର