PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ବନ ବିଭାଗର ୩ଟି କୋଠାକୁ ବିସ୍ପୋରଣ କରି ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ଲଗାଇଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ପୋଷ୍ଟର…

ଚାଇବାସା ୧୨।୪: ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିବାବେଳେ ଝାରଖଣ୍ଡ ଚାଇବାସାରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ପୁଣି ଏକ ବଡ଼ ହମାଲା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ନକ୍ସଲମାନେ ବନ

ବିଭାଗର ତିନୋଟି କୋଠାଘରକୁ ବିସ୍ପୋରଣ କରି ଉଡାଇଛନ୍ତି। କୋଲ୍ହନ ବନ ବିଭାଗର କୁଡା ବନରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। କୋଲ୍ହନର ଗୃହ ରକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି କୋଠା ତିଆରି ହୋଇଥିଲା।   

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସ୍ଥାନରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଭୋଟ ବହିଷ୍କାରକୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟର ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି କି, ‘ଭୋଟକୁ ବର୍ଜନ କାଯାଉ।’ ପୁଲିସ ରାଜ୍କୁ ହଟାଯାଉ  ଏବଂ ଜନତା ରାଜ୍କୁ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଉ।’ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଝାରଖଣ୍ଡରେ ଏହା ମାଓବାଦୀଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଘଟଣା। ମାଓବାଦୀ ବିସ୍ପୋରଣରେ ଯେଉଁ କୋଠାକୁ ବିସ୍ପୋରଣ କରିଛନ୍ତି ତାହା ବନ ବିଭାଗର ପୁରୁଣା ଭବନ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏପ୍ରିଲ ୯ରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ଦାନ୍ତେଓ୍ଵାଡ଼ା ଠାରେ ବିଧାୟକ ଭୀମା ମାଣ୍ଡଭୀଙ୍କ କାରକେଡ୍‌କୁ ନକ୍ସଲମାନେ ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ନକ୍ସଲ ହାମ୍‌ଲାରେ ବିଧାୟକ ମାଣ୍ଡଭୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଛତିଶଗଡ଼ ପୁଲିସ୍‌ ଡିଜି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ