ଚାକିରି ଛାଡିଲେ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍‌, କହିଲେ ଏହା ଥିଲା କାରଣ

rani nagar ias

ଚଣ୍ଡୀଗଡ ମେ ୫ – ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପରେ ଚାକିରି ଛାଡିବା କଥା କହୁଥିବା ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ରାନୀ ନାଗର ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ନିଜର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରକୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରାନୀ ନାଗର ହରିୟାନା କ୍ୟାଡରର ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ । ସେ ୨୦୧୪ ବ୍ୟାଚର ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଚାକିରି ଛାଡିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସରିଲେ ସେ ଚାକିରି ଛାଡି ଦେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ସେ ଚାକିରି ଛାଡୁଥିବା କଥା ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସୋମବାରରେ ସେ ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ସେ ଚଣ୍ଡୀଗଡ ଛାଡି ଗାଜିଆବାଦରେ ଥିବା ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ।

ନାଗରଙ୍କୁ ଏବେ ୩୮ ବର୍ଷ । ସେ ହରିୟାନା ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଓ ସଶକ୍ତି କରଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦେଶିକା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଏବେ ରାନୀ ନାଗର କି ହରିୟାନାର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କେଶ୍ନୀ ଆନନ୍ଦ ଆରୋରା ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହାନ୍ତି ।

ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମହିଳା ଅଫିସର ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟରରେ ହିନ୍ଦୀରେ , “ମୁଁ ରାନୀ ନଗର , ରତନ ସିଂ ନଗରଙ୍କ ଝିଅ । ଗାଜିଆବାଦ ଗାଁ ବାଦଲପୁର, ତହସିଲ ଦାଦ୍ରି, ଜିଲ୍ଲା ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନଗର ନିବାସୀ । ଏଠାରେ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ମୁଁ ଆଇଏଏସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ବୋଲି ଗତ ଗୁରୁବାରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

” କର୍ଫ୍ୟୁ ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ହଟାଯିବା ପରେ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବି ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ନେବା ପରେ ଗାଜିଆବାଦରେ ମୋର ପିତାମାତା ଘରକୁ ଯିବି “ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ହରିୟାଣା ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କିଛି ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ କୋର୍ଟରେ ରାନୀ ନଗର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଏବେ ରାଣୀ ନାଗର ନିଜ ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ସହ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର: କୁଲଗ୍ରାମରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ୩ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଜୀବନ

କଲରାପତରିଆର ଡିଆଁ ଦେଖି ଲୋକେ କହିଲେ ଅଲମ୍ପିକ୍ ଯିବା ଉଚିତ୍, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯଦି ଆମ ଦେଶରୁ ଖେଳନ୍ତୁ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଟ୍ବିଟ କରି ଦେଲେ ଅଫର

କରୋନା ଟିକା ଲଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ମୋଡେର୍ଣ୍ଣା

ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ‘ଜଙ୍ଗଲରାଜ କି ଯୁବରାଜ’ ଆକ୍ଷେପର ଜବାବ ରଖିଲେ ତେଜସ୍ବୀ, କହିଲେ ‘ସେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହା ବି କହି ପାରିବେ’

୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଏବେ କରି ଦେଖାଇ ଦେଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର