ଜୁନ୍‌ ୫ରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ : ଦାନ କରନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ, ହେବେ ଧନବାନ୍

ଦାନର ଶୁଭ ଫଳ :

ମାନ – ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ

ଧନର ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ

ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ

ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖର ପରିବେଶ ରହିବ

ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ଶକ୍ତିର ଶକ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ

ହିନ୍ଦୁ ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ ଦାନର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ ରହିଛି ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ପୃଥିବୀ ସମାନ କ୍ରମରେ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହୋଇଥାଏ। ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ ପରେ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ ଦାନ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ରୋକିଥାଏ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ନକାରାତ୍ମକତା ବହୁତ ଅଧିକ, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଡାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି, ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ଭଲରୁ ଖରାପ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। କେବଳ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସହିତ ଜଡିତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ ଏହି ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକର ଦାନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଦାନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା:

ଚାଉଳ :

ଚାଉଳକୁ ଅକ୍ଷତ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ, ଯାହା ଚନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଜଡିତ । ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଷତ ସର୍ବଦା ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ ଚାଉଳ ଦାନ କରିଲେ ଘରେ ଟଙ୍କାର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ।

କ୍ଷୀର :

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ କ୍ଷୀର ଦାନ କରିବା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଭଗବାନ ନାରାୟଣଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆଣିଥାଏ । ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଚନ୍ଦ୍ର ସହିତ କ୍ଷୀରର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି ।

ଚିନି :

ଚିନି ଦାନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଅନୁଗ୍ରହ ପ୍ରାପ୍ତ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ।

ରୂପା :

ରୂପା ଦାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । ଏହା ଦ୍ୱାରା, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଧନ – ଧନୀତାର ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରେ ।

ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୀବନରେ ଦାନର ମହତ୍ ରହିଛି। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ, ଦାନ ଏକ ଅକ୍ଷୟ ଫଳ ଦେଇଥାଏ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ । ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପରେ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଦାନ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦାନ ହଜାର ହଜାର ଗୁଣ ଫଳର ଉତ୍ସ ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥାଏ । ପାରିବାରିକ ମତଭେଦ – ସଂଘର୍ଷରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ମନ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ, ସେ ଦକ୍ଷ ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧି ପାଇବାର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଥାଏ । ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘର ଧନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କରୋନାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଲମ୍ବା ସମୟ ଧରି ଫେସ୍‌ ସିଲ୍‌ଡ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁଛନ୍ତି କି ? ଆଖି ଉପରେ ପଡିବ ଏମିତି ପ୍ରଭାବ…

ଅଳଙ୍କାର କିଣିବା ବେଳେ ଏହି ୩ଟି ଜିନିଷର ଦାମ ଦିଅନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ ଠକି ପାରିବେନି ଦୋକାନୀ

ଫୋନ୍ ଚୋରି ହୋଇଗଲେ ଏମିତି ଡିଲିଟ୍ କରନ୍ତୁ ପର୍ସନାଲ୍ ଡାଟା, ଜାଣନ୍ତୁ ଉପାୟ

ଏହିସବୁ ଅଭ୍ୟାସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ପଥକୁ ନେଇଥାଏ, ଅସୁବିଧାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ ଜୀବନ

ଶୀତ ଦିନେ କିସମିସ୍ ଖାଇବା ଖୁବ୍ ଲାଭଦାୟକ, ଏହି ସବୁ ରୋଗରୁ ମିଳିବ ଉପଶମ

ଫ୍ଲିପକାର୍ଟର ‘ବିଗ୍‌ ଦିୱାଲୀ ସେଲ୍’ – ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ , ଏହି ଜିନିଷ ଉପରେ ମିଳିବ ୮୦% ଯାଏ ଡିସ୍କାଉଣ୍ଟ