ମା’ ଗାଳି ଦେବାରୁ ଦଶମ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ଲେଡ୍‌ରେ ହାତ କାଟିବା ସହ କରିଛନ୍ତି ଶେଷ ମେସେଜ୍‌

ଜଗତସିଂହପୁର ୧୬/୨: ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ । ଏଭଳି ଘଡ଼ିସନ୍ଧି ସମୟରେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ତିନି ତିନି ଜଣ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରାସ୍ତା ବାଛି ନେବା ଘଟଣା ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ଖେଳାଇଛି ।

ଜଗତସିଂହପୁର ପୁଲିସ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତକାଲି ରାତିରେ ମା’ଙ୍କ ଆକଟ ସହି ନପାରି ସ୍ଥାନୀୟ ଜୟବଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ଛାତ୍ରୀ ଆସନ୍ତା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥାନ୍ତେ । ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଟ୍ୟୁସନ୍‌ ବି ଯାଇଥିଲେ । ଟ୍ୟୁସନ୍‌ରୁ ଫେରିବା ସମୟ କିଛିଟା ବିଳମ୍ବ ହେବା ଯୋଗୁଁ ମା’ ପାଟି କରିଥିଲେ । ଛାତ୍ରୀ ନିଜ ପଢ଼ା ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ । ଯିଏ ଯେତେ ଡାକିଲେ ସୁଦ୍ଧା କାହା କଥାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ନଥିଲେ । ଅଧ ରାତିରେ ଝିଅ ପାଖରେ ନ ଥିବା ଦେଖି ମା’ ଆରପଟ ଘରକୁ ଛୁଟି ଯାଇଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ କିନ୍ତୁ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇ ସାରିଥିଲା । ବେକରେ ଶାଢୀ ଗୁଡ଼ାଇ ଝିଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ସାରିଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜ ହାତକୁ ବ୍ଲେଡ଼ରେ କାଟିଥିଲେ ଏବଂ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ରେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ମେସେଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଥିଲେ । ନିଜ ପ୍ରେମିକକୁ ସେ ଶେଷ ମେସେଜ୍‌ ପଠାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପାରାଦୀପରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ ଏକ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଝିଅକୁ ଦେଇଥିଲେ । ମୃତା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଘର ଆଳିପିଙ୍ଗଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଜୟବଡ଼ରେ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ସହ ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହୁଥିଲେ । ଏହାସହ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢୁଥିଲେ ।

ଠିକ୍‌ ଏହିପରି କିଛି ଦିନ ତଳେ, ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଛାତ୍ରୀ ବଡ଼ବଜାର ଅଞ୍ଚଳ(ଚାଟ୍ରା ମୌଜା)ର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ପଛରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲା । ଉକ୍ତ ଦୁଇଟି ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଏଭଳି ଚରମ ପଦକ୍ଷେପକୁ ନେଇ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ମନସ୍ତତ୍ତ୍ୱବିତ୍‌ ମହଲରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରାଯାଇଛି । ନିକଟରେ ବାଲିକୁଦା ଚଷାପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମାଟ୍ରିକ ଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ପୂର୍ବ ଦୁଇଟି ଘଟଣା ପରି ଏଥିରେ ବି ପ୍ରେମ ଜନିତ କାରଣ, ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଆକଟ ଥିବା ଆଲୋଚିତ ହୋଇଥିଲା । ତିନିଟିଯାକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛର କାରଣ ଯାହା ବି ହୋଇଥାଉ ନା କାହିଁକି, ଏସବୁ ଅଘଟଣ ବର୍ତ୍ତମାନର ସମାଜ ତଥା ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ସତର୍କ ଘଣ୍ଟି ସଦୃଶ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କଲେ ଡିସେମ୍ବର ଗାଇଡଲାଇନ୍

ଆଜି ବଡ଼ଓଷା: ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ଲାଗି ହେବ ଧଳା ଗଜ ମଣ୍ଡା, ଅଟକାଳି ଭୋଗ

ନିର୍ଦ୍ଦୟ ପ୍ରେମିକ ! ପ୍ରେମିକାକୁ ଗର୍ଭବତୀ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ବାରମ୍ବାର କରୁଥିଲା ଯୌନଶୋଷଣ …

ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପୁଅ ସାଜିଲା ରାକ୍ଷାସ, ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ମିଶି ବାପାକୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା କଲା

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବାହା ଋତୁ: ‘କାହା ମନରେ ଜୁଆର, କାହା ମନରେ ଭଟ୍ଟା’

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନିଛାଟିଆ ରାସ୍ତାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ: ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ୍