PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ସ୍କୁଲ୍ କିମ୍ବା କଲେଜ୍, ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ଚେନ୍ନାଇର ଏହି ଛାତ୍ର

source:www.scoopwhoop.com

ଚେନ୍ନାଇ ୧୨/୩: ସ୍କୁଲରେ ପଢିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ନଯିବା ପାଇଁ ବାହାନା ଦରକାର । ମିଛରେ ବାହାନା କରି ସ୍କୁଲ ନଯିବାରେ ପ୍ରାୟ ପିଲାଙ୍କୁ ମଜାଲାଗେ । କଲେଜରେ ପଢିବାସମୟରେ ତ ଅଧିକାଂଶ ପିଲା କ୍ଲାସ୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏମିତି ଜଣେ ଛାତ୍ର ଅଛନ୍ତି ଯିଏ କି ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇର ଜଣେ ଛାତ୍ର ବିନୋଦ କୁମାର । ସେ ସବୁବେଳେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାନ୍ତି । ଟିଭି ଦେଖିବାରେ କି ବୁଲିବାରେ ନୁହେଁ, କେବଳ କ୍ଲାସ୍ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରୁହନ୍ତି ବିନୋଦ । ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ ସେ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ସେ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହୋଇଗଲେ । ତାଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ଫୁଲ୍ ଆଟେଣ୍ଟାନ୍ସ ଥିଲା । କାରଣ ସେ ନିଜ ସ୍କୁଲ ଲାଇଫରେ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇଡିଆ ଆସିଲା ଯେ ସେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିବେ । 

source:www.scoopwhoop.com

ସେ କଲେଜରେ ମଧ୍ଯ ଲଗାତାର କ୍ଲାସ୍ କରିବା ଆରମ୍ବ କଲେ । କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କଲେନି । ଏହା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା ଯେତେ ସହଜ ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି । ପାଗ ଖରାପ ଥାଉ କି ଦେହ ଖରାପ, ତଥାପି ସେ କୌଣସି ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କଲେନି ।

ବିନୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ମୋଟିଭେଟ୍ କରିଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ । ସେ ଲଗାତାର ତାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ୍ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ନେଇ ସ୍କୁଲରେ ବାଇକରେ ଛାଡି ଦେଇ ଆସନ୍ତି ।

ବିନୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ କୁଆଡେ ବୁଲିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଫେରିଆସି ଅନେକ ମଜାଦାର କାହାଣୀ କହିଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ମନଦୁଃଖ କରନ୍ତି । ବିନୋଦ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହିଭଳି ସମୁଦାୟ ୧୯ ବର୍ଷ ପୁରା କରିବେ ଏବଂ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିବେ ।