PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ସ୍କୁଲ୍ କିମ୍ବା କଲେଜ୍, ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ଚେନ୍ନାଇର ଏହି ଛାତ୍ର

source:www.scoopwhoop.com

ଚେନ୍ନାଇ ୧୨/୩: ସ୍କୁଲରେ ପଢିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ନଯିବା ପାଇଁ ବାହାନା ଦରକାର । ମିଛରେ ବାହାନା କରି ସ୍କୁଲ ନଯିବାରେ ପ୍ରାୟ ପିଲାଙ୍କୁ ମଜାଲାଗେ । କଲେଜରେ ପଢିବାସମୟରେ ତ ଅଧିକାଂଶ ପିଲା କ୍ଲାସ୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏମିତି ଜଣେ ଛାତ୍ର ଅଛନ୍ତି ଯିଏ କି ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇର ଜଣେ ଛାତ୍ର ବିନୋଦ କୁମାର । ସେ ସବୁବେଳେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାନ୍ତି । ଟିଭି ଦେଖିବାରେ କି ବୁଲିବାରେ ନୁହେଁ, କେବଳ କ୍ଲାସ୍ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରୁହନ୍ତି ବିନୋଦ । ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ ସେ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନାହାନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ସେ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହୋଇଗଲେ । ତାଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ଫୁଲ୍ ଆଟେଣ୍ଟାନ୍ସ ଥିଲା । କାରଣ ସେ ନିଜ ସ୍କୁଲ ଲାଇଫରେ ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କରିନଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇଡିଆ ଆସିଲା ଯେ ସେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିବେ । 

source:www.scoopwhoop.com

ସେ କଲେଜରେ ମଧ୍ଯ ଲଗାତାର କ୍ଲାସ୍ କରିବା ଆରମ୍ବ କଲେ । କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କଲେନି । ଏହା ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା ଯେତେ ସହଜ ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି । ପାଗ ଖରାପ ଥାଉ କି ଦେହ ଖରାପ, ତଥାପି ସେ କୌଣସି ବି କ୍ଲାସ୍ ମିସ୍ କଲେନି ।

ବିନୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ମୋଟିଭେଟ୍ କରିଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ । ସେ ଲଗାତାର ତାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ୍ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ନେଇ ସ୍କୁଲରେ ବାଇକରେ ଛାଡି ଦେଇ ଆସନ୍ତି ।

ବିନୋଦ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ କୁଆଡେ ବୁଲିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଫେରିଆସି ଅନେକ ମଜାଦାର କାହାଣୀ କହିଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ମନଦୁଃଖ କରନ୍ତି । ବିନୋଦ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହିଭଳି ସମୁଦାୟ ୧୯ ବର୍ଷ ପୁରା କରିବେ ଏବଂ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିବେ ।