ମୋଦିଙ୍କୁ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଓପନ ଲେଟର, ଉପହାରରେ ପଠାଇଲେ ଆଇନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୪: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବଘେଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଚିଠି ଦେବା ସହ ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ଏକ ଦର୍ପଣ ପଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଡରର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଟ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦର୍ପଣ ଉପହାରସ୍ବରୂପ ପଠାଇଛି। ଏହାକୁ ଆପଣ ଲୋକକଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ନିଜ ବାସଭବନର ଏପରି ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଅଧିକ ଥର ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଫଳରେ ଦର୍ପଣରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିବେ ଏବଂ ନିଜର ଅସଲ ଚେହେରାକୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ହୋଇପାରେ ଆପଣ ଏହି ଆଇନାକୁ ବ୍ୟବହାର ନକରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭବନର କୌଣସି ଡଷ୍ଟବିନରେ ପକାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେନି। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି ଜନସଂଖ୍ୟା ଦର୍ପଣକୁ ଏଭଳି ଏକ ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଆପଣ ନିୟମିତ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି  ନାଗରିକ ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦର୍ପଣ ଦେଖାଇବେ। ଆପଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ତ ମୋଦି ଜୀ? ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଦିଜୀ କହିପାରିବି ତ? କାରଣ ଆପଣ ଏତେ ସବୁ ନାଁ ଦେଖିଛି ଲୋକ ଭମ୍ରିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ନାମରେ ଡାକିବି? ଚା’ବାଲା, ଫକିର, ପ୍ରଧାନ ସେବକ, ଚୌକିଦାର, ସାହେବ କିମ୍ବା ଆଉ କେତେ ନା ସବୁ ରହିଛି।

ଆପଣ ଭାରତ ଏଭଳି ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହାଙ୍କର ଅନେକ ଚେହେରା। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ଚେହେରାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଲୋକ ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ। ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ଅଛି କି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ମିଛର ଏକ ମୁଖା ପିନ୍ଧି ଜନତାଙ୍କ ଭିତରକୁ ଆସିଲେ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆଇନା ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ପଠାଉଛି ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ବଘେଲ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ କଟକଣା, ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ

ଭାରତୀ ସିଂହଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଧରାପଡ଼ିଲା ! ଡେଲିଭରୀ ବୟ ସାଜି କରୁଥିବା ସପ୍ଲାଇ

ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ସେବାଦାର ଇରଫାନ୍‌ ଅନସାରୀ ନିଖୋଜ ! ଅଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରଠୁ ଗାଏବ୍‌

ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ -ବାଂଲାଦେଶ ଓ ରୁଷ୍‌ରୁ ଆଣୁଥିଲା ଯୁବତୀଙ୍କୁ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଓ ପାନ୍‌କୁ ଆଧାର ସହିତ ଲିଙ୍କ କଲେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ସତରେ କ’ଣ ବିପଦ ? ଜାଣନ୍ତୁ…

୬ ଜଣ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ବିବାହରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଯୁବକ ! କହିଲେ, ସେ ସବୁ ପିଲାର ବାପା