PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଓପନ ଲେଟର, ଉପହାରରେ ପଠାଇଲେ ଆଇନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧।୪: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବଘେଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଚିଠି ଦେବା ସହ ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ଏକ ଦର୍ପଣ ପଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଡରର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଟ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦର୍ପଣ ଉପହାରସ୍ବରୂପ ପଠାଇଛି। ଏହାକୁ ଆପଣ ଲୋକକଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ନିଜ ବାସଭବନର ଏପରି ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଅଧିକ ଥର ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଫଳରେ ଦର୍ପଣରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିବେ ଏବଂ ନିଜର ଅସଲ ଚେହେରାକୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ହୋଇପାରେ ଆପଣ ଏହି ଆଇନାକୁ ବ୍ୟବହାର ନକରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭବନର କୌଣସି ଡଷ୍ଟବିନରେ ପକାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେନି। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି ଜନସଂଖ୍ୟା ଦର୍ପଣକୁ ଏଭଳି ଏକ ଜାଗାରେ ରଖିବେ ଯେଉଁ ବାଟ ଦେଇ ଆପଣ ନିୟମିତ ଯିବାଆସିବା କରୁଥିବେ। ଏହି ଦେଶର ୧୨୫ କୋଟି  ନାଗରିକ ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦର୍ପଣ ଦେଖାଇବେ। ଆପଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ତ ମୋଦି ଜୀ? ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଦିଜୀ କହିପାରିବି ତ? କାରଣ ଆପଣ ଏତେ ସବୁ ନାଁ ଦେଖିଛି ଲୋକ ଭମ୍ରିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ନାମରେ ଡାକିବି? ଚା’ବାଲା, ଫକିର, ପ୍ରଧାନ ସେବକ, ଚୌକିଦାର, ସାହେବ କିମ୍ବା ଆଉ କେତେ ନା ସବୁ ରହିଛି।

ଆପଣ ଭାରତ ଏଭଳି ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଯାହାଙ୍କର ଅନେକ ଚେହେରା। ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ଚେହେରାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଲୋକ ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ। ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ଅଛି କି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା କ’ଣ? ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ମିଛର ଏକ ମୁଖା ପିନ୍ଧି ଜନତାଙ୍କ ଭିତରକୁ ଆସିଲେ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆଇନା ଉପହାର ସ୍ବରୂପ ପଠାଉଛି ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ବଘେଲ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର