ନିଜ ଘରେ ୬୬ କିମି ଦୌଡିଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାୟାମ

ବେଜିଂ, ୧୫|୦୨:ଚୀନର ଜଣେ ଧାବକ ନିଜ ଛୋଟ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଅଲଟ୍ରା ମାରାଥନ ମେସିନରେ ଦୌଡିଛନ୍ତି। କାରଣ କରୋନା ଭାଇରସ ପ୍ରଭାବରେ ପୀଡିତମାନେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଘରେ ରହିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥାନ୍ତି।

ଏବେ ଚୀନ କରେନା ଭାଇରସର କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଯାଇଛି। ଏଠାରେ ୧୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି। ଯାହା ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି। ଏହି ଭାଇରସ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ସେଠାକାର ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି।

ଏଠାକାର ଜଣେ ନାଗରିକ ପାନ୍ ସଙ୍କୁ ସହଜରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି। କାରଣ ସେ ୬ ଘଂଟା ୪୧ ମିନିଟରେ ଘର ମଧ୍ୟରେ ୬୬ କିମିର ଏକ ଦୌଡ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଡାଟା ଟ୍ରାକର ଅଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଏବେ ଚୀନରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବାରମ୍ବାର ନିଜ ଫର୍ଣ୍ଣିଚରର ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି।

ଏହାକୁ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଘୁରାଇଥିଲା। ପରେ ସେ ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ। ନଦୌଡି ସେ ରହି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏପରିକି ସେ ନିଜ ବାଥପୁମରେ ମଧ୍ୟ ୩୦ କିମି ଦୌଡିଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଚାଟ ସୋରେ ୧୦୦ କିମି ଦୂରକୁ ଦୌଡି ପଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଚୀନରେ ସରକାରରେ ଥିବା କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ୍ ପାର୍ଟି ଏକ ନୂଆ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଘରେ ଫସିଥିବା ଲୋକମାନେ କିପରି ଫିଟ୍ ରହିପାରୁଛନ୍ତି ତାହା କୁହାଯାଇଛି। କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଫର୍ଣ୍ଣିଚର ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାୟାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅନ୍ନଦାତା ମେଣ୍ଟାଇଲେ କ୍ଷୁଧା: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ପୋଲିସକୁ ପିଆଇଲେ ପାଣି, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଦୃଶ୍ୟ : ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଶିଶୁର ମୃତଦେହକୁ ଖାଉଛି କୁକୁର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ଏହି ‌ଭିଡ଼ିଓ

କଙ୍ଗନା ମାମଲାରେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରଙ୍କୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା, ଅଫିସ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ବିଏମସିକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ କ୍ଷତିପୂରଣ…

ହ୍ବାଟସଆପ୍ ମେସେଜରେ ଆସୁଥିବା ଏହି ଲିଙ୍କ୍ ଉପରେ ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁନି କ୍ଲିକ୍, ସରକାର ଜାରି କଲେ ଚେତାବନୀ

ଶେଷରେ ହ୍ବାଇଟ ହାଉସ ଛାଡିବାକୁ ରାଜି ହେଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ, ହେଲେ ରଖିଛନ୍ତି ଏମିତି ସର୍ତ୍ତ…

କରୋନା ଟିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦେଖିବେ ମୋଦି: ଶନିବାର ଦିନ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ପୁନେ ଓ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ