ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଭାରତ ଠାରୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ୪୬୮ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ

କିଙ୍ଗଷ୍ଟନ ୨/୯ : ଘରୋଇ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଓ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ଆଧିପତ୍ୟ ଜାରି ରଖି ବିଜୟ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ୪୧୬ ରନ୍‌ କରିବା ପରେ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌କୁ ୧୧୭ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ କରିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୨୯୯ ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିବା ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୪ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୬୮ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରି ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏଥିସହ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୪୬୮ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ତୃତୀୟ ଦିବସରେ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଅସମାପ୍ତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୭/୮୭ ରନ୍‌ରୁ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରି ଦଳୀୟ ସ୍କୋରକାରେ ୩୦ ରନ୍‌ ଯୋଗ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ପୂର୍ବ ଦିନରୁ ଅପରାଜିତ ଥିବା ରଖିମ କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍‌ ୧୪ ଓ ଜନ କ୍ୟାମ୍ପବେଲ୍‌ ୫ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଅନ୍ତିମ ଭାଗରେ କିମାର ରୋଚ ଉପଯୋଗୀ ୧୭ ରନ୍‌ କରିବାରୁ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ସ୍କୋର ୧୧୭ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଜଶପ୍ରୀମ ବୁମରା ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ସହ ମୋଟ୍‌ ୬ଟି ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବାବେଳେ ମହମ୍ମଦ ସାମି ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ ।

୨୯୯ ରନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆଗୁଆ ଥାଇ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‌ ଏଥର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୪ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଅପରାଜିତ ଓପନର ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ । ଘରୋଇ ବୋଲରମାନେ ମାପ ଚୁପ ବୋଲିଂ କରି ଦ୍ରୁତ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୩୬ ବେଳେ ରୋଚ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଥିଲେ ।

୨୧ତମ ଓଭର ପ୍ରଥମ ବଲ୍‌ରେ ସେ ରାହୁଲ(୬) ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲ୍‌ରେ ବରାଟ କୋହଲି(୦)ଙ୍କୁ ଆଉଟ୍‌ କରିଥିଲେ । ତୃତୀୟ ବଲ୍‌ରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଅଳ୍ପକେ ଆଉଟ୍‌ରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ । ରୋଚଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ଆଶା ମଉଳି ଯାଇଥିଲା । ପୂଜରା ଓ ରାହାଣେ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୨୧ ରନ୍‌ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୫୭ ବେଳେ ପୂଜାରା(୨୭)ଙ୍କ ୱିକେଟ୍‌ର ପତନ ଘଟିଥିଲା । ରାହାଣେଙ୍କ ସହ ହନୁମା ବିହାରୀ କ୍ରିଜ୍‌ରେ ଯୋଗ ଦୋବା ପରେ ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଥିଲା ।

ତୃତୀୟ ଅଧିବେଶନରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦଳୀୟ ସ୍କୋରକୁ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅର୍ଜନ କରିବା ସହ ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୧୧୧ ରନ୍‌ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୬୮ ବେଳେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ରାହାଣେ ୬୪ ଓ ବିହାରୀ ୫୩ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କିମାର ରୋଚ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯଦି ଆମ ଦେଶରୁ ଖେଳନ୍ତୁ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଟ୍ବିଟ କରି ଦେଲେ ଅଫର

୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଏବେ କରି ଦେଖାଇ ଦେଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ନୂଆ ରେକର୍ଡ: ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍‌ ବିରାଟ ଓ ଶହେତମ ୱିକେଟ୍ ବି ଶିକାର ହେଲେ ବିରାଟ

IPL-2020: ଆଜି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ ଓ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର

IPL ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ପାଗଳ ହେଉଥିଲେ ଏହି ବୋଲର , ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଚୟନ ପରେ ପରିବାରରେ ଖୁସିର ଜୁଆର

୨୦୨୧ ସିଜନରେ ବି ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ରହିବେ: ସିଏସ୍‌କେ