PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନବଜୋତ୍ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏହି ନେତା…

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଆସନ୍ତାକାଲି ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ନୂତନ ସଭାପତି ହୋଇଥିବା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ପହଞ୍ଚି ପାରନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟରତ ସଭାପତି କୁଲଜିତ ସିଂ ନାଗ୍ରା ଏବଂ ସଙ୍ଗତ ସିଂ ଗିଲଜିଆନ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବା ଏବଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ନୂତନ ସଭାପତି ଭାବରେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିବେ । ସିଦ୍ଧୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧୧ଟା ରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ର ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଦଳର ବିଧାୟକ ମାନେ ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରନ୍ତି । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ନେତା ଚଣ୍ଡିଗଡ଼କୁ ଆସିପାରନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ସିଦ୍ଧୁ ଏବଂ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଚାଲିଛି । ଅମୃତସର (ପୂର୍ବ) ବିଧାୟକ ସିଦ୍ଧୁ ପବିତ୍ର ଗ୍ରନ୍ଥର ବଳିଦାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ । ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ହେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପମାନଜନକ ଟୁଇଟ୍ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ନାଗ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ନାଗ୍ରା କହିଛନ୍ତି, “ପ୍ରଧାନ ସାହାବ (ପିପିସିସି ସଭାପତି), ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କ ତରଫରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି । ସେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବେ ।

ସିଦ୍ଧୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏଠାରେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଚାରିଜଣ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିପିସିସି) ର ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।