ସିଏମ୍‌ସିର ଦୁର୍ନୀତି ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଆର୍‌ଡିସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ୨୩/୯: ସିଏମ୍‌ସିରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ତଦନ୍ତ କରି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଆର୍‌ଡିସି ସିଏମ୍‌ସି କମିସନରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ପରିଜା ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ରକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆର୍‌ଡିସି ତଥା ସିଏମ୍‌ସିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଆର୍‌ଡିସିଙ୍କ ସଚିବ ରାଜ କିଶୋର ଶାସ୍ତ୍ରୀ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମର କମିସନର ଅନନ୍ୟା ଦାସଙ୍କୁ ଚିଠି କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି କି, ସିଏମ୍‌ରେ ଠିକା କାମ କରୁଥିବା ଦୁଇଟି ଏଜେନ୍ସି ଅଧୀନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ୧୯ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୧୯ମାସ ହେବ ଦରମାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି । ଏ ନେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଉଥିଲେ ବି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଫଳପ୍ରଦ ହେଉନାହିଁ । ସେହିଭଳି ୨୦୧୫ମସିହାରେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କନିଷ୍ଠ ସହାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯାନବାହାନ ବିଭାଗରେ ୧୦କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ହରିଲୁଟ୍‌କୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ କମିସନର ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହାକୁ ଚାପି ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୦୧୭ମସିହାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଅଧିକାରୀ ହିସାବରେ ପୂର୍ବତନ ରିକଭରି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟିକସ ବାବଦକୁ ୩କୋଟି ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ୍‌ କରିବାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ କମିସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ବି ତାହା ସେମିତି ପଡିରହିଛି । ଏହାସହ ୨୦୧୭ମସିହାରେ ସିଡିଏ ଓ ବିଡାନାସୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟିକସ ନେଣଦେଣକୁ ନେଇକୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ହରିଲୁଟ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ତଦନ୍ତ କରି ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆର୍‌ଡିସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ନିଆରା ପ୍ରୟାସ: ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ୍‌ କାଠିରେ ଦୁର୍ଗାମୁଖା, ଦିଆସିଲି କାଠିରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ତିଆରି କଲେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର

ଏଥର ସିଲଭର୍ ସିଟିରେ ଅଲୋଡା ପଡ଼ିବ ଚେଚିସ୍ ‌! ଟ୍ରଲି, ଡାଲା ଅଟୋରେ ମା’ଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ମେଲାଣି

ସୋମବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ

କୃଷକ ମାର୍କେଟରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ୍, ୬ ଗିରଫ

ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଲେ କୈଳାଶ, ଏଟିଏମରେ ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ଆତ୍ମସାତ୍‌ ନକରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣାଇଲେ

୩ ମିନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଦେଢଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଚେନ୍‌ ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ ମା’ ଓ ଝିଅ: ସିସିଟିଭିରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋରଣୀଙ୍କ କାରନାମା