PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଛଡ଼ାଇନେଲା ପରିବାରର ହସ ଖୁସି : ସନ୍ତାନ ଦୁନିଆକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଗଲା ପାଇଲଟ ଅଖିଳେଶଙ୍କ ଜୀବନ

କେରଳ ୮।୮ : କେରଳର କୋଝିକୋଡେ ସ୍ଥିତ କାରିପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଏକ ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଖାଲରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ୧୮ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୧୫ ଗୁରୁତର ହୋଇ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୨୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା କେରଳ ଡିଜିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ବିମାନର ପାଇଲଟ ଥିଲେ କ୍ୟାପଟେନ ଦୀପକ ବସନ୍ତ ସାଥେ ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ ଅଖିଲେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ବାଜ।

କେରଳ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ମଥୁରାର ବାସିନ୍ଦା ସହ-ପାଇଲଟ୍ ଅଖିଳେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ୱାଜଙ୍କ ପରିବାରର ସୁଖକୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେଘା ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି। ୧୦ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ଡେଲିଭରି ହୋଇଥାନ୍ତା। ପାରିବାରରେ ଜୋରସୋର୍‌ ହସ ଖୁସି ଚାଲିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଘରେ ନୂଆ ସନ୍ତାନ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅଖିଳେଶଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସି ପହଞ୍ଚିଲା। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପୂରା ପରିବାର ଏବେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି। ପରିବାର ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଯେ ଅଖିଳେଶ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଥାନା ଗୋବିନ୍ଦ ନାଗର ଅଞ୍ଚଳର ପୋଟ୍ରା କୁଣ୍ଡର ବାସିନ୍ଦା ଅଖିଲେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ୱାଜ (୩୨) ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆରେ ସହ-ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେରଳର କୋଝିକୋଡେ ସ୍ଥିତ କାରିପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ପରିବାରର ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୪୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁବାଇ-କାଲିକଟ ବିମାନ (IX-1344) ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ରନୱେରେ ଦୃଶ୍ୟମାନତା କମ୍ ଥିଲା । ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ରନୱେରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ବିମାନଟି ଖସିଯିବା ପରେ ୩୫ଫୁଟର ଖାଲରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ବିମାନଟି ଦୁଇ ଖଣ୍ଡରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଡାକିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ବିମାନବନ୍ଦର ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଏୟାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ (AAIB) ର ୨ ଟି ପ୍ରଫେସନାଲ ଟିମ୍ କୋଜିକୋଡେ ଯାଇ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ। ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ୦୨.୦୦ ଏବଂ ୦୫.୦୦ କୋଜିକୋଡେ ଯିବେ । ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର