PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଛଡ଼ାଇନେଲା ପରିବାରର ହସ ଖୁସି : ସନ୍ତାନ ଦୁନିଆକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଗଲା ପାଇଲଟ ଅଖିଳେଶଙ୍କ ଜୀବନ

କେରଳ ୮।୮ : କେରଳର କୋଝିକୋଡେ ସ୍ଥିତ କାରିପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଏକ ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଖାଲରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ୧୮ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୧୫ ଗୁରୁତର ହୋଇ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୨୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା କେରଳ ଡିଜିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ବିମାନର ପାଇଲଟ ଥିଲେ କ୍ୟାପଟେନ ଦୀପକ ବସନ୍ତ ସାଥେ ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ ଅଖିଲେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ବାଜ।

କେରଳ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ମଥୁରାର ବାସିନ୍ଦା ସହ-ପାଇଲଟ୍ ଅଖିଳେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ୱାଜଙ୍କ ପରିବାରର ସୁଖକୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେଘା ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି। ୧୦ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ଡେଲିଭରି ହୋଇଥାନ୍ତା। ପାରିବାରରେ ଜୋରସୋର୍‌ ହସ ଖୁସି ଚାଲିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଘରେ ନୂଆ ସନ୍ତାନ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅଖିଳେଶଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସି ପହଞ୍ଚିଲା। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପୂରା ପରିବାର ଏବେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି। ପରିବାର ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଯେ ଅଖିଳେଶ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

ଥାନା ଗୋବିନ୍ଦ ନାଗର ଅଞ୍ଚଳର ପୋଟ୍ରା କୁଣ୍ଡର ବାସିନ୍ଦା ଅଖିଲେଶ କୁମାର ଭରଦ୍ୱାଜ (୩୨) ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆରେ ସହ-ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେରଳର କୋଝିକୋଡେ ସ୍ଥିତ କାରିପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ପରିବାରର ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୪୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁବାଇ-କାଲିକଟ ବିମାନ (IX-1344) ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ରନୱେରେ ଦୃଶ୍ୟମାନତା କମ୍ ଥିଲା । ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ରନୱେରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ବିମାନଟି ଖସିଯିବା ପରେ ୩୫ଫୁଟର ଖାଲରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ବିମାନଟି ଦୁଇ ଖଣ୍ଡରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଡାକିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ବିମାନବନ୍ଦର ପ୍ରାଧିକରଣ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଏୟାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ (AAIB) ର ୨ ଟି ପ୍ରଫେସନାଲ ଟିମ୍ କୋଜିକୋଡେ ଯାଇ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ। ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ୦୨.୦୦ ଏବଂ ୦୫.୦୦ କୋଜିକୋଡେ ଯିବେ । ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର