PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ଟାର୍ଗେଟ: ମୋଦି ଜୀ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ଲଭ ଲେଟର ଦେବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୩: ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦିବସ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିରୋଧୀ ଦଳ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ‘ମୋଦି ଜୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏହି ଲଭ ଲେଟର ଲେଖିବା ବନ୍ଦ କରିଦେବା ଦରକାର। ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେଓ୍ବାଲ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ଶ୍ରୀମାନ ୫୬ ସାଢି-ଶାଲ-ପାକ୍ ବାର୍ଥଡେ ଯାତ୍ରା-ଆଇଏସ୍ଆଇକୁ ପଠାନକୋଟ ଡକାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ନିଜେ ଚୌକିଦାର ଦେଶକୁ ଲୁଚାଇ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ  ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ପାକ୍ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୋଟେ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ କହିଲେନି। ସୁରେଜଓ୍ବାଲ ମୋଦିଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟର ଏକ ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି, ମୋଦି ଜୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏଭଳି ଲଭ ଲେଟର ଲେଖିବା ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ମିଛରେ ଛାତି ଥାପୁଡାଇବା ଓ ଆଖି ଦେଖାଇ କେବଳ ଜନତା ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ଛଳନା କରୁଛନ୍ତି।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ଗତକାଲି ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଥିଲେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ମିଳିଛି। ଏଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦିବସ ଅବସରରେ ମୋର ଶୁଭକାମନା ପାକିସ୍ତାନର ଜନତାଙ୍କୁ ଦେଉଛି। ଉପମହାଦ୍ବୀପର ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କ ଓ ହିଂସାମୁକ୍ତ ପରିବେଶରେ ଏକାଠି ମିଶି ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ, ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ, ପ୍ରଗତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଓ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କାମ କରିବା ଦରକାର। ମୋଦିଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ସମ୍ପର୍କରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଇମ୍ରାନ୍ ଆଉ ଏକ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ। ସେଥିରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ମୋଦିଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାକୁ ମୁଁ ସ୍ବାଗତ କରୁଛି।ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଭାରତ ସହିତ ବ୍ୟାପକ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ସମସ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସମାଧାନ କରିବାର ସମୟ ଆସିଯାଇଛି। ବିଶେଷ କରି କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ। ଏହା ସହ ଶାନ୍ତି ଓ ସମୃଦ୍ଦି ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ଦରକାର। ଦରକାର ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ ପରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ। ​

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର