ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି: କଂଗ୍ରେସର ନାନା ପାଟୋଲ ହେବେ ବାଚସ୍ପତି, ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କଲା ବିଜେପି

ମୁମ୍ବାଇ, ୦୧ |୧୨ :   କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାନା ପାଟୋଲ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ନିର୍ବିରୋଧରେ ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ଏକ ପ୍ରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଜେପି ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ କିଶନ ଶଙ୍କର କଥୋରଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପରେ ପାଟୋଲ ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ସୁନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି  ।

ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ବିଧାନସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବା ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ  ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ ବିଜେପି ସହ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଦଳ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଫେରସ୍ତ ନେଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ଡ୍ରାମା ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶିବସେନା, ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ଭାବେ ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲେ । ଶିବସେନା ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ସେମାନେ ମହା ବିକାଶ ଅଘାଡି ନାମରେ ନାମିତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଏନସିପି ମଧ୍ୟରେ କିଛି କନ୍ଦଳ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲରେ ହିରୋ, ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଜିରୋ! ବିରାଟ ବାହିନୀକୁ କାହିଁକି ‘ଠୁ ଓଲ୍ଡ ସ୍କୁଲ’ କହିଲେ ମାଇକେଲ ଭନ୍

Ola-Uber ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ କଟକଣା, ଆଉ ନେଇ ପାରିବେନି ଅଧିକ ଭଡ଼ା

ଏବେ ବାହନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବେଳେ ନୋମିନିଙ୍କ ନାଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ, କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରସ୍ତାବ

PNB ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ସୂଚନା : ୧ ଡିସେମ୍ୱରରୁ ବଦଳିବ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାର ନିୟମ

ଚୀନ୍‌ର ଚୋରପଣ- କହିଲା ଭାରତରୁ ବ୍ୟାପିଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌

ଚୀନ୍ ସୈନିକଙ୍କୁ ଜିନପିଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର: ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭୟ ନକରି ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କର