PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ସପନାଙ୍କୁ ମିଛ ପ୍ରମାଣିତ କଲା କଂଗ୍ରେସ, ଜାରି କଲା ସଦସ୍ୟତା ଫର୍ମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୩:ହରିୟାଣାର ସିଙ୍ଗର ଓ ଡ୍ୟାନ୍ସର ସପନା ଚୌଧରି କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଚିବ ନରେନ୍ଦ୍ର ରାଠି ଫଟୋ ଜାରି କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି ସପନା ଚୌଧରି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କଂଗ୍ରେସର ଲେଟର ହେଡଙ୍କୁ ଏକ ଫଟୋ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସପନା ଚୌଧରି ଦଳର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଲେଟର ହେଡରେ ସପନାଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ରହିଛି।

ସପନା କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ନେଇ ଉଠିଥିବା ବିବାଦ ଭିତରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ରାଠି ତାଙ୍କର ସଦସ୍ୟତା ଲେଟର ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଗତକାଲି ସପନା ଆସିଥିଲେ ଓ ସେ ଆମ ଦଳର ସଦସ୍ୟତା ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ସିଗନେଚର ମଧ୍ୟ ରହିଛି। କେବଳ ସପନା ନୁହେଁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଆମ ପାଖରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଫର୍ମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ନରେନ୍ଦ୍ର ରାଠି ସପନାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସପନା  କାଗଜରେ କିଛି ଲେଖୁଛନ୍ତି। ଏହାଛଡା ୟୁପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜ ବବର ଆଜି ଏକ ଫଟୋ ଟ୍ବିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ସହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସପନାଙ୍କୁ। ରାଜ ବବର ଟ୍ବିଟ୍ କରି ସପନା ଚୌଧରିଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସରେ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସରେ ସପନା ଯୋଗଦେବା ନେଇ ଯୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଜି କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସପନା  ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ୟୁପି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ରାଜ୍ ବବରଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସାକ୍ଷାତ ହୋଇନି । ଭବିଷ୍ୟତରେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ମିଶିବାର ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଯୋଜନା  ନାହିଁ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହିତ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଫଟୋଟି ବହୁତ ପୁରୁଣା। ସେ କହିଛନ୍ତି  ମୁଁ କୌଣସି ପାର୍ଟି ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବିନି। ମୁଁ ଜଣେ କଳାକାର, ମୋ ପାଇଁ ସବୁ ଦଳ ସମାନ। ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ଫଟୋକୁ ସାମ୍ନାକୁ ଅଣାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ନାଁରେ ନକଲି ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଚଲାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱିଟର ଚଲାନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ସଫା ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କର ସଦସ୍ୟତା ଫର୍ମ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସପନାଙ୍କ ଫଟୋ ଏବଂ ହସ୍ତାକ୍ଷର ସହିତ ୨୩ ତାରିଖ ଲେଖା ଯାଇଛି। ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସପନାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ଫର୍ମ ମିଛ ନା  ସପନା ଚୌଧରି?