PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ: କଂଗ୍ରେସ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି) ଓ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ଓ ଆସନ ବୁଝାମଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଏହି ଦୁଇ ଦଳକୁ। ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ କରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ? ଏନେଇ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ବିହାର, ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଉ ଏବେ  ତାମିଲନାଡୁ ପରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ଏଠାରେ ମହାପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେ ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ?

source: http://www.eenaduindia.com

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ସୋମବାର ଏକାଠି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି ୨୫ ଓ ଶିବସେନା ୨୩ ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ  ଘୋଷଣା ପରେ ପୁଣେରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଭିକେ ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ପାଖରେ ସୂଚନା ରହିଛି ଶିବସେନାକୁ ବିଜେପି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟର ଭୟ ଦେଖାଇ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଏହି ମେଣ୍ଟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଶାସକ ମେଣ୍ଟ ନିର୍ବାଚନ ହାରିବା ଭୟରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଅଶୋକ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନୀ ମେଣ୍ଟ ‘ରାଫେଲ ଚୋର ଓ କ୍ଷମତା ଲୋଭି ଦଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଟେ। ଶିବସେନାକୁ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ବାଘ ମଧ୍ୟ ଏବେ ନିରୁପାୟ।