PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ: କଂଗ୍ରେସ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି) ଓ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ଓ ଆସନ ବୁଝାମଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଏହି ଦୁଇ ଦଳକୁ। ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ କରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ? ଏନେଇ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ବିହାର, ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଉ ଏବେ  ତାମିଲନାଡୁ ପରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ଏଠାରେ ମହାପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେ ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ?

source: http://www.eenaduindia.com

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ସୋମବାର ଏକାଠି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି ୨୫ ଓ ଶିବସେନା ୨୩ ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ  ଘୋଷଣା ପରେ ପୁଣେରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଭିକେ ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ପାଖରେ ସୂଚନା ରହିଛି ଶିବସେନାକୁ ବିଜେପି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟର ଭୟ ଦେଖାଇ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଏହି ମେଣ୍ଟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଶାସକ ମେଣ୍ଟ ନିର୍ବାଚନ ହାରିବା ଭୟରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଅଶୋକ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନୀ ମେଣ୍ଟ ‘ରାଫେଲ ଚୋର ଓ କ୍ଷମତା ଲୋଭି ଦଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଟେ। ଶିବସେନାକୁ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ବାଘ ମଧ୍ୟ ଏବେ ନିରୁପାୟ।