PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଇ ପାରନ୍ତି ଉର୍ମିଲା ମାତୋଣ୍ଡେକର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୩: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ମିଲା ମାତୋଣ୍ଡେକର ରାଜନୈତିକ ପାରି ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି। ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଆଗାମୀ ଦୁଇ-ତିନି ଦିନରେ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଉର୍ମିଲା କଂଗ୍ରେସର ଉତ୍ତର ମୁମ୍ବାଇ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ  ପ୍ରାର୍ଥୀ  ହୋଇପାରନ୍ତି।  କଂଗ୍ରେସ ଏହି ଆସନରୁ ବଲିଉଡର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ମାତୋଣ୍ଡକରଙ୍କୁ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି।  

ଏହି ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସରେ ପୂର୍ବରୁ ସାମିଲ ବିଗ ବସ ଫେମ ଶିଳ୍ପା ସିନ୍ଦେ ଓ ଅସାଓ୍ଵରୀ ଯୋଶୀ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ। ୨୦୧୪ରେ ଏହି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସର ପକ୍ଷରୁ ସଞ୍ଜୟ ନିରୁପମ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ। ବିଜେପିର ଏହି ମଜବୁତ ଆସନରେ ବିଜେପିର  ଗୋପାଳ ସେଟ୍ଟୀଙ୍କ ଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ।  

ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଅନେକ କଳାକାର ଓ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି।  କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ପଛେଇ ନାହିଁ। ଦଳ ମଧ୍ୟ କଳାକାର ଓ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରାଙ୍କୁ ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ କରାଇବାରେ ଲାଗିପଡିଛି। ୨୦୦୪ରେ ଏହି ଆସନରୁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଗୋବିନ୍ଦା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର