PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

କଟି କଟି ଯାଉଛି କଂଗ୍ରେସ ଗଛ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବସିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଗଛର ଡାଳ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କଟି ଚାଲିଛି । ନବକିଶୋର ଦାସ, ଯୋଗେଶ ସିଂହ ଯାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଗଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ଜୟଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଗତକାଲି ଦଳରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ କୃଷ୍ଣ ସଗରିଆ ଓ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା । ଆଉ ଆଜି ବରୀର ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ପିସିସି ସଦସ୍ୟ ତଥା ୨୦୧୪ରେ କଂଗ୍ରେସର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ଗଗନ ବିହାରୀ ଜେନା ମଧ୍ୟ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆସୁଛନ୍ତି ୨୫ରେ । ରାହୁଲ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସବୁ ନେତାଙ୍କ କଂଗ୍ରେସରୁ ବିଦା ହେବା ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ।
ଗତକାଲି ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଆଜି ସକାଳେ ନିଜ ବାସଭବନରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ରାହୁଲ ଓ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୨୫ରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହାଖୁଲାସା କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଶୁଣିବା ପରେ ରାହୁଲ ସାରା ଭାରତରେ କେଉଁଠି ମୁହଁ ଦେଖାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ।
ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କ ହାତରେ ଦଳକୁ ଟେକି ଦେଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ରାହୁଲ ଓ ନବୀନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାଗଠବନ୍ଧନ ହୋଇଛି । ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ଅଭ୍ୟାସଗତ ଲାଞ୍ଚ ପ୍ରଦାନକାରୀ । ଯାହାଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ଲାଞ୍ଚ ଦେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି । ସେତିକି ନୁହଁ ନବୀନ ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେବା ପରେ ସେମାନେ କଳା ଟଙ୍କା ଆଣି ରାଜନୀତିରେ ଲଗାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର, ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମହାଗଠବନ୍ଧନ ବିରୋଧରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବୁଲି ବୁଲି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ପ୍ରଚାର କରିବେ ବୋଲି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ।
ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କଂଗ୍ରେସରୁ ସାଂସଦ ହୋଇଛନ୍ତି, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଦଳ ବିରୋଧରେ କହିବା ତାଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଶୋଭା ପାଉନି । ସେହିପରି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଉଠାଉଥିବା ହାଇକୋର୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବାବଦରେ ସେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣ ସଗରିଆ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କୌଣସି ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିନଥିବା କହିଛନ୍ତି । ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ କାମ କରିବା ଯଦି ଦଳବିରୋଧୀ, ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସେଭଳି କାମ ସେ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ସଭା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।