PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ: ପଚାରିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ କହିଲେ ‘ପ୍ରତିଦିନ ୪ ବାଜେରା ରୁଟି ଖାଉଛି, ମୋତେ କେମିତି କରୋନା ହେବ’

https://m.dailyhunt.in/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୨: ଦେଶରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମାମଲା ବଢିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେଉନାହାଁନ୍ତି ସାଧାରଣ ନାଗରିକ । ଖାଲି ନାଗରିକ ନୁହେଁ, ଜନ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ମଧ୍ୟ ଅବହେଳା କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ନେତା ଓ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ମହାମାରୀକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉନାହାଁନ୍ତି । ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାର ବଢୁଥିବା ମାମଲା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବୈଜନାଥ କୁଶୱାହ ବିନା ମାସ୍କରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମାସ୍କ କାହିଁକି ପିନ୍ଧିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପଚରାଗଲା ସେ ଏହାର ଜବାବ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବୈଜନାଥ କୁଶୱାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ବାଜରାର ୪ ରୋଟି ଖାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ କେମିତି କରୋନା ହେବ । ଯେତେବେଳେ ମିଡିଆ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲା ଯେ ଏଭଳି ସମୟରେ ସେ କାହିଁକି ବିନା ମାସ୍କରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ସେ ବାଜରା ରୋଟି ଖାଇ ଇମ୍ୟୁନିଟି ବୁଷ୍ଟ ହେବା କଥା କହି ନିଜ ଅବହେଳାକୁ ଲୁଚାଇ ଦେଲେ ।

ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ବିନା ମାସ୍କରେ ନଜର ଆସିଲେ
ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଏକମାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବୈଜନାଥ କୁଶୱାହ ନୁହଁନ୍ତି, କରୋନା ସମୟରେ ଅନେକ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ଅନେକ ସାଂସଦଙ୍କୁ ବିନା ମାସ୍କରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା । ଏହାପରେ ଚାରିଆଡେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ଯଦି ଜନପ୍ରତିନିଧି ନିୟମ ମାନୁନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ନିୟମକୁ କେତେ ପାଳନ କରିବେ ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସହିତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ପୁଣି କରୋନା ମାମଲା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଭଳି ସମୟରେ ବିନା ମାସ୍କରେ ବୁଲିବା ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜନତାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନେତାଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଅତି ହାଲୁକା ଭାବେ ନେଉଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ଏମିତି ବୟାନରୁ ଅବହେଳା ନେଇ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର