PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ବିଜେପିର ଇସ୍ତାହାର ସେୟାର କଲା କଂଗ୍ରେସ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୪: ଫାଷ୍ଟ ଏପ୍ରିଲ ଅର୍ଥାତ୍ ଏପ୍ରିଲ ଫୁଲ ଡେରେ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛି । ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖା ହୋଇଛି ଯେ ‘ବିଜପି ମେନିଫେଷ୍ଟୋ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ।

ଏହା ସହିତ ଏକ ଲିଙ୍କ ଆଟାଚ୍ ହୋଇଛି । କଂଗ୍ରେସର ଲିଙ୍କ ଅନୁସାରେ ‘ବିଜେପିର ମେନିଫେଷ୍ଟୋ’, ଟ୍ୱିଟରରେ କିଛି ଲୋକ ବୁଝିପାରିଲେ ତ ଆଉ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହେଲେ  । କଂଗ୍ରେସ କାହିଁକି ବିଜେପିର ଇସ୍ତାହାର ସେୟାର କଲା ଏହା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ପଶିଲାନି । ତେବେ ଏପ୍ରିଲ ଫୁଲ୍ ଡେରେ ସେୟାର ହୋଇଛି ମାନେ ଏହା ଭିତରେ ନିଶ୍ଚିତ କିଛି ଲୁଚି ରହିଥିବ । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା କଣ ରହିଛି କଂଗ୍ରେସର ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ…

ପ୍ରଥମ ପେଜରେ ୩ ଏଲିମେଣ୍ଟ ଅଛି । ବିଜେପିର ଚିହ୍ନ ଅର୍ଥାତ୍ ପଦ୍ମ ଏବଂ ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ । ଏହାପରେ ବିଜେପିର ନୂଆ ନାଁ ରହିଛି । ‘ଭାରତୀୟ ଜୁମଲା ପାର୍ଟି’  । ଏହାପରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନ୍- ଏକ ଭାରତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାରତକୁ ବଦଳାଇ କରାଯାଇଛି- ଏକ ଭାରତ, ବେରୋଜଗାର ଭାରତ । ଏହା ସହିତ ପଦ୍ମକୁ ମଧ୍ଯ ଓଲଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏହା ଥିଲା ବାହାର ପେଜର ଅବସ୍ଥା । ଏବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଯିବା ଭିତର ପେଜକୁ । ଆପଣଙ୍କର ମନେଥିବ ୨୦୧୪ରେ ବିଜେପିର ଲୋକସଭା ଟ୍ଯାଗଲାଇନ୍ ଥିଲା ଅଛେ ଦିନ୍ ଆନେ ବାଲେ ହେଁ । ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ଏହାକୁ ନେଇ ଟିକେ ମଜା କରିଛି । ଲାଇନଟି ବଦଳି ଯାଇଛି । ଅଛେ ଦିନ୍ ଆଏଗେଁ, କଭି ନା କଭି

ଏହା ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର ଅଭିଯାନର ଉଦ୍ଦେଶ୍ଯ ହେଉଛି ସବୁ ପଳାତକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା । ସବୁ ଅଭିଧାନରେ ବେରୋଜଗାର ଶବ୍ଦକୁ ଚୌକିଦାର ଶବ୍ଦରେ ବଦଳାଇବା ଓ ଡାଟା ସହିତ ଅପବ୍ଯବହାର ଓ ରିପୋର୍ଟ୍ସକୁ ଲୁଚାଇବା । ବେରୋଜଗାରୀ ଉପରେ ମଧ୍ଯ ଟିପ୍ପଣୀ ଦିଆଯାଇଛି । କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୪୫ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ୭୦ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଭଙ୍ଗାଯିବ । ଏହିପରି ଅନେକ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ମଜା ଉଡାଇଛି କଂଗ୍ରେସ । ମେକ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଓ ରାଫେଲକୁ ମଧ୍ଯ ଏହି ଇସ୍ତାହାରରେ ଯୋଡାଯାଇଛି ।

ଶିକ୍ଷାରେ ନକଲି ଡିଗ୍ରୀ ମିଳିବ । କେବଳ ଗୋଟିଏ କୋର୍ସ ଜରୁରୀ ହେବ- ଫେଜୁକେଶନ, ଅର୍ଥାତ୍ ଫେଙ୍କନେ କି ବିମାରୀ(ମିଛ କହିବାର ରୋଗ) ।

ଶେଷରେ ଆସୁଛି ନିଷ୍କର୍ସ । ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଲକ୍ଷ୍ଯ ରହିଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ଚୋରକୁ ଚୌକିଦାର ବନାଇବା ଓ ତାର ସବୁ ଫ୍ରଡ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ଭଗାଇବା ।

ଯେହେତୁ ଆଜି ଏପ୍ରିଲ ଫୁଲ୍ ଡେ ଏଥିପାଇଁ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗଟ୍ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଏବଂ ଶେଷରେ ଲେଖିଛି ଯେ ଏହି ଫୁଲ୍(ଫୁଲ) ଜନତାଙ୍କୁ Fool(ମୁର୍ଖ) ବନାଉଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର