PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୬,୨୮୨ ନୂଆ ମାମଲା: ୯୦୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

bbc.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୮: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସଂକ୍ରମଣର ୫୬,୨୮୨ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ପରେ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୯,୬୪,୫୩୬ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦,୬୯୯ ହୋଇଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଆକଳନ ଅନୁସାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ୯୦୪ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୩୨୮୩୩୬ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମଣରେ ଠିକ୍ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ୫,୯୫,୫୦୧ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଏବେ ବି ଜାରି ରହିଛି । ଆଶ୍ୱସ୍ତିର କଥା ଏହା ଯେ ରିକଭରୀ ରେଟରେ ସୁଧାର ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୬୭.୬୧ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଗୁଜରାତରେ କରୋନା ମାମଲା ୬୬,୦୦୦ ପାର୍
ଗୁଜରାତରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ୧୦୭୩ ଲୋକଙ୍କ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାନେଇ ଜଣା ପଡିଛି । ସମୁଦାୟ ୬୬ ହଜାର ପାର୍ କରିଛି ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା । ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୫୭ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୬୬,୭୭୭ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସୁରତରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଜିଲ୍ଲାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୧୪୯୦୨ ହୋଇଯାଇଛି । ଅହମଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୨୭,୨୮୩ ହୋଇଯାଇଛି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୮୦୪ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ସଂକ୍ରମଣରେ ମରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୨୮୦୪ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧.୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ପ୍ରଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ୫୬୧୯ ନୂଆ ମାମଲାରେ ୧୮୪୮ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସଦର ଜିଲ୍ଲାର । ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୩,୯୫୮ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ଝାରଖଣ୍ଡରେ ରେକର୍ଡ ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା
ଝାରଖଣ୍ଡରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ରେକର୍ଡ ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସମୁଦାୟ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୫,୦୪୮ ହୋଇଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ସଂକ୍ରମଣରେ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୬ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣର ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ମିଶାଇ ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୫୦୪୮ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର