ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୬,୨୮୨ ନୂଆ ମାମଲା: ୯୦୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୮: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସଂକ୍ରମଣର ୫୬,୨୮୨ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ପରେ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୯,୬୪,୫୩୬ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦,୬୯୯ ହୋଇଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଆକଳନ ଅନୁସାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ୯୦୪ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୩୨୮୩୩୬ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମଣରେ ଠିକ୍ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ୫,୯୫,୫୦୧ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଏବେ ବି ଜାରି ରହିଛି । ଆଶ୍ୱସ୍ତିର କଥା ଏହା ଯେ ରିକଭରୀ ରେଟରେ ସୁଧାର ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୬୭.୬୧ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଗୁଜରାତରେ କରୋନା ମାମଲା ୬୬,୦୦୦ ପାର୍
ଗୁଜରାତରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ୧୦୭୩ ଲୋକଙ୍କ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାନେଇ ଜଣା ପଡିଛି । ସମୁଦାୟ ୬୬ ହଜାର ପାର୍ କରିଛି ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା । ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୫୭ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୬୬,୭୭୭ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସୁରତରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଜିଲ୍ଲାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୧୪୯୦୨ ହୋଇଯାଇଛି । ଅହମଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୨୭,୨୮୩ ହୋଇଯାଇଛି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୮୦୪ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ସଂକ୍ରମଣରେ ମରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୨୮୦୪ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧.୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ପ୍ରଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ୫୬୧୯ ନୂଆ ମାମଲାରେ ୧୮୪୮ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସଦର ଜିଲ୍ଲାର । ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୩,୯୫୮ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ଝାରଖଣ୍ଡରେ ରେକର୍ଡ ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା
ଝାରଖଣ୍ଡରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ରେକର୍ଡ ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସମୁଦାୟ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୫,୦୪୮ ହୋଇଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ସଂକ୍ରମଣରେ ୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୬ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣର ୯୭୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ମିଶାଇ ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୫୦୪୮ ହୋଇଯାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୩୦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାକ୍‌ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଭାରତର ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଦାନୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ, ସିଡନୀ ଓ୍ବାନଣ୍ଡେରେ ଧଷେଇ ପଶି ଆସିଲେ ପଡ଼ିଆକୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ , କ୍ୟାମେରାକୁ ଦେଖାଇଲେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ସାବରିମାଲାରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ – ୨୭ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ୩୯ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ

କରୋନାରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ କିମ୍‌ ଜୋଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ବଢ଼ିଲା କ୍ରୋଧ – ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇଲେ, ମାଛ ମାରିବାରେ ଲଗେଇଲେ ରୋକ୍‌

ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଏକ ଗାଁର ନାଁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଭୋଟିଂ, କାରଣ ହେଉଛି…